Mesto ocenilo ružomberské basketbalistky

Ružomberské basketbalistky boli ocenené v priestoroch mestského úradu. Foto: Filip Kubáň
Basketbalistky MBK Ružomberok, ktoré cez víkend získali v Extralige bronzové medaily, slávnostne ocenil ružomberský primátor Ľubomír Kubáň.

Na slávnostnom akte, ktorý sa uskutočnil v stredu 26. apríla na Mestskom úrade v Ružomberku, boli okrem hráčok prítomní aj tréner MBK Ružomberok Juraj Suja, jeho dlhoročný asistent Michal Porubčan a výkonný riaditeľ ružomberského basketbalového klubu Radoslav Popelka.

Primátor Ružomberka sa hráčkam poďakoval za výborné reprezentovanie mesta a za výsledky počas celého ročníka. „Chcem sa vám poďakovať za vzornú reprezentáciu. Výsledkom vášho snaženia a úsilia počas celej sezóny je zisk bronzových medailí. Je to obrovský úspech celého tímu na čele s najúspešnejším trénerom, ktorý vás vedie.“

Krásne gesto ružomberskej kapitánky

Počas slávnostnej ceremónie odovzdala kapitánka MBK Ružomberok Alexandra Buknová ružomberskému primátorovi bronzovú medailu, ktorú vybojovali basketbalistky počas víkendu, keď v rozhodujúcom stretnutí o 3. miesto zdolali Young Angels Košice 64:53 a sériu ovládli 2:1 na zápasy.

Ružomberské „žabky“ môžu podľa primátora aj naďalej rátať s podporou od vedenia mesta: „Ste mladé, perspektívne a talentované hráčky, ktoré majú celú kariéru pred sebou. Dúfam, že budete pokračovať v nastolenom trende. Máte podporu celého vedenia mesta,“ uviedol Kubáň, ktorý je zároveň aj konateľom MBK Ružomberok.

Poďakovanie šéfovi fanklubu    

Ocenenie od ružomberského primátora si prezval aj Matej Mudička, ktorý „šéfuje“ ružomberskému fanklubu Concordia 1906. „Chcem sa tiež poďakovať pánovi Mudičkovi, ktorý fantastickým spôsobom vedie ružomberský fanklub. Myslím si, že takýto fanklub nám môžu závidieť na celom Slovensku,“ povedal Kubáň.

Na záver ceremoniálu zaželal primátor Ružomberka hráčkam veľa športových úspechov aj v nasledujúcom ročníku.

Fotogaléria

Fotografie v texte: Filip Kubáň 

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.