Mesto ocenilo ružomberských majstrov

Ocenené ružomberské basketbalistky, ktoré získali slovenský titul. Foto: Filip Kubáň
Staršie žiačky (U15) MBK Ružomberok a mladších dorastencov (U16) MFK Ružomberok slávnostne dekorovali najvyšší predstavitelia mesta.

V sobotu 10. júna sa na Mestskom úrade v Ružomberku uskutočnilo slávnostné ocenenie mládežníckych športovcov. Najskôr prišli na rad staršie žiačky MBK Ružomberok, ktoré sa uplynulý víkend stali majsterkami Slovenska.

Primátor Ružomberka Ľubomír Kubáň sa poďakoval mladým basketbalistkám za výborné reprezentovanie mesta: „Som na vás veľmi hrdý. Ukázali ste celému Slovensku, že Ružomberok je bašta basketbalu. Som presvedčený, že zvolená stratégia podpory mládežníckych športov a stavania na odchovankyniach je najlepšia voľba, aj keď nám je to neraz vyčítané. Poďakovanie patrí aj pánovi Fiľovi, lebo to bolo do značnej miery jeho rozhodnutie vydať sa cestou slovenských hráčok. Môžem vám garantovať, že máte našu maximálnu podporu.“

Na slávnostnom akte bol prítomný aj podporovateľ basketbalovej „Ruže“ Milan Fiľo: „Je to vynikajúci úspech, ďalší posun ružomberského basketbalu. Myslím si, že zvolená filozofia, že Ružomberok má hrávať len so slovenskými hráčkami sa raz naplní, aj keď to bude trvať dlhšie. S pánom primátorom sme sa dohodli, že počas jeho volebného obdobia budeme naďalej podporovať ružomberský basketbal, ktorý patrí k najlepším na Slovensku.“

Ružomberské basketbalistky sa stali majsterkami Slovenska

Obrovský úspech ružomberských dorastencov

Po basketbalistkách sa slávnostnej ceremónie zúčastnili aj mladší dorastenci MFK Ružomberok, ktorí na konci mája získali v domácom prostredí majstrovský titul vo svojej vekovej kategórii.

Prvý muž Ružomberka sa poďakoval mládežníckym futbalistom za veľký úspech. „Futbal v Ružomberku má tradíciu. Mládež v našom klube funguje veľmi dobre. V aktuálnych neľahkých časoch patrí veľké poďakovanie hlavnému akcionárovi klubu pánovi Fiľovi. Mesto v spolupráci s klubom vybudovalo športovú akadémiu s výborným zázemím, vynikajúcimi trénermi a funkcionármi. Aj vďaka tomu sa podarilo dosiahnuť takýto úspech.“

Kubáň vyjadril mládežníkom maximálnu podporu: „Som na vás veľmi hrdý. Zároveň ako člen predstavenstva MFK Ružomberok sa snažím podporovať nielen seniorské mužstvo, ale aj mládežnícky futbal. Som presvedčený, že mnohí z vás budú o pár rokov hrávať v hlavnom tíme.“

Úspech mladších dorastencov vyzdvihol aj majiteľ MFK Ružomberok: „Som veľmi hrdý, že máte titul. Dúfam, že o niekoľko rokov získate aj titul majstra Slovenska. Bol by to veľký úspech a zadosťučinenie pre celé mesto a jeho región,“ uviedol Fiľo.

Na záver ceremoniálu zaželal primátor Ružomberka basketbalistkám aj futbalistom veľa športových úspechov aj v nasledujúcom ročníku.

Fenomenálny úspech ružomberských futbalistov

Fotogaléria

Fotografie v texte: Filip Kubáň 

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.