Ružomberské basketbalistky sa stali majsterkami Slovenska

Ružomberské basketbalové mládežnícke družstvá si pripísali veľmi cenné úspechy. Foto: FB/Piešťanské Čajočky

Staršie žiačky (U15) MBK Ružomberok získali titul na domácom šampionáte. Mladšie žiačky (U13) vybojovali na republikových majstrovstvách striebro. 

V dňoch 2. – 4. júna bola piešťanská Diplomat Aréna dejiskom majstrovstiev Slovenska v basketbale v kategórii starších žiačok do 15 rokov (U15). Na finálovom turnaji sa predstavilo osem najlepších tímov zo Slovenska. Na republikovom šampionáte mali okrem MBK Ružomberok zastúpenie aj tieto tímy: BAM Poprad, Young Angels Košice, Slávia ŠKP Banská Bystrica, BK Slovan Bratislava, BK AŠK Slávia Trnava, ŠBK Šamorín a domáce Piešťanské Čajočky.

Úvodný štvrťfinálový duel odohrali Ružomberčanky proti Popradu. Liptáčky sa so svojimi súperkami „nemaznali“ a z palubovky ich „sfúkli“ po výsledku 76:29. „Ruža“ vďaka tomuto triumfu postúpila do semifinále, v ktorom si zmerala sily so Šamorínom.

Semifinálové stretnutie sa nieslo vo vyrovnanejšom duchu ako predchádzajúci súboj Liptáčok. Napriek tomu v ňom boli úspešnejšie zverenkyne Ivety Bielikovej, ktoré zdolali Šamoríčanky 50:36 a zabojovali tak o celkový triumf.

Fantastický úspech „Ruže“ zavŕšený ziskom zlata

V boji o zlato sa Ružomberčanky stretli s Young Angels Košice. Liptáčky urobili veľký krok k zisku titulu už v prvom polčase, po ktorom viedli o 24 bodov – 47:23. V druhom dejstve síce východniarky stav mierne skorigovali, no napriek tomu sa z hladkého víťazstva v pomere 73:57 tešila „Ruža“.

Liptáčky na turnaji ovládli všetky zápasy a zaslúžene sa tak stali majsterkami Slovenska v kategórii do 15 rokov. Bronz získali hráčky Slovana Bratislava, ktoré v súboji o 3. miesto zdolali Šamorín 59:42. MBK Ružomberok mal zastúpenie aj v All-Stars tíme zásluhou Michaely Oravcovej.

Mladšie žiačky získali strieborné medaily

Počas víkendu sa v Žiline uskutočnili majstrovstvá Slovenskej republiky (SR) v basketbale v kategórii mladších žiačok do 13 rokov (U13). Na záverečnom turnaji malo zastúpenie šesť najlepších družstiev zo Slovenska. Na domácom šampionáte sa okrem MBK Ružomberok predstavili aj nasledujúce tímy: BKM Žilina, BA Spartak Myjava, BAM Poprad, Young Angels Košice a BK Klokani Ivanka pri Dunaji.

Na turnaji odohral každý tím päť zápasov. Ružomberčanky v úvodnom stretnutí nastúpili proti domácej Žiline, pričom ju deklasovali 80:32. V ďalšom dueli sa Liptáčky predstavili proti Ivanke pri Dunaji, ktorej podľahli 32:48. Zostávajúce tri stretnutia ale „Ruža“ zvládla úspešne.

Najskôr zdolala Poprad hladko 70:19. Následne „zdemolovala“ Spartak Myjava po výsledku 91:28. V záverečnom zápase triumfovali zverenkyne Antona Panisa nad Young Angels Košice 73:31. Liptáčky zásluhou týchto výsledkov obsadili na turnaji druhé miesto, vďaka čomu získali strieborné medaily. Z celkového triumfu sa tešili BK Klokani Ivanka pri Dunaji, ktorý na turnaji vyhrali všetky zápasy. Bronz putuje do Myjavy.

Konečné poradie majstrovstiev Slovenska v basketbale starších žiačok (U15):

 1. MBK Ružomberok
 2. Young Angels Košice
 3. BK Slovan Bratislava
 4. ŠBK Šamorín
 5. Piešťanské Čajočky
 6. BK AŠK Slávia Trnava
 7. BAM Poprad
 8. Slávia ŠKP Banská Bystrica

Výsledky MBK Ružomberok (U15) na majstrovstvách SR:

Štvrťfinále: MBK Ružomberok – BAM Poprad 76:29

Semifinále: MBK Ružomberok – ŠBK Šamorín 50:36

Finále: MBK Ružomberok – Young Angels Košice 73:57

Kompletné výsledky nájdete TU.

Konečné poradie majstrovstiev Slovenska v basketbale mladších žiačok (U13):

 1. BK Klokani Ivanka pri Dunaji
 2. MBK Ružomberok  
 3. BA Spartak Myjava
 4. Young Angels Košice
 5. BKM Žilina
 6. BAM Poprad

Výsledky MBK Ružomberok (U13) na majstrovstvách SR:

Prvý zápas: MBK Ružomberok – BKM Žilina 80:32

Druhý zápas: MBK Ružomberok – BK Klokani Ivanka pri Dunaji 32:48

Tretí zápas: MBK Ružomberok – BAM Poprad 70:19

Štvrtý zápas: MBK Ružomberok – BA Spartak Myjava 91:28

Piaty zápas: MBK Ružomberok – Young Angels Košice 73:31

Kompletné výsledky nájdete TU.

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.