Mestská polícia rieši ľudí nerešpektujúcich zákaz vychádzania

Za nerešpektovanie platných opatrení či zákazu vychádzania hrozia pokuty. Niektorých Ružomberčanov neodrádza ani táto skutočnosť.

Mestská polícia Ružomberok informovala prostredníctvom tlačovej správy o porušení zákazu vychádzania. V spomínanej správe reflektuje ružomberská polícia dva prípady, pričom v jednom z nich uložila blokovú pokutu na mieste, v druhom prípade nechala vec riešiť okresnému úradu.

Partia popíjajúcich na pumpe

„Na základe telefonického oznámenia bola hliadka mestskej polície vo štvrtok 18. marca vyslaná na čerpaciu stanicu. V blízkosti sa mala nachádzať partia mladých ľudí, ktorí sa tam zabávajú, požívajú alkohol hoci už bolo pol jedenástej v noci,“ prezrádza Mestská polícia Ružomberok.

Hliadka na mieste uvidela skupinu ôsmich ľudí. Mladíci mali pri sebe alkohol a podľa polície nereagovali na výzvu na predloženie výnimky zo zákazu vychádzania. „Nikto z nich vraj takúto výnimku nemá,“ znie v policajnej správe.

Mestskí policajti poučili zúčastnených, že sa dopúš’tajú priestupku na úseku civilnej ochrany. Ku hliadke sa však mali správať arogantne a porušenie zákona odmietali riešiť na mieste.

„Hliadka preto zistila totožnosť všetkých zúčastnených a poučila o ďalšom postupe. Poverený príslušník mestskej polície vec oznámi správnemu orgánu na ďalšie riešenie, v tomto prípade je ním okresný úrad,“ uzatvorila prípad polícia.

Zákaz vychádzania platí aj pre ľudí kupujúcich si cigarety

Vo štvrtok 18. marca mestská polícia riešila aj ďalších mladých ľudí. Tentokrát to bolo na ulici Mlynská, kde hliadka polície videla prechádzať sa dve mladé ženy. Keďže bolo 22. hodine, polícia vyzvala ženy, aby predložili výnimky zo zákazu vychádzania.

„Jedna mladá žena mala takéto potvrdenie od zamestnávateľa. Druhá však uviedla, že výnimku nemá, vraj si bola len kúpiť cigarety,“ píše polícia v správe a informuje, že z tohto dôvodu jej bola v zmysle zákona o civilnej ochrane obyvateľstva na mieste uložená bloková pokuta.

Zdroj – Tlačová správa Mestskej polície Ružomberok

Ilustračná fotografia – Mestská polícia Ružomberok. Foto – Juraj Brezáni

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.