Policajti prichytili dvoch Rumunov, ktorí predávali elektrické náradie bez povolenia. Starosti im narobila aj partia rušiaca nočný kľud

Počas uplynulých dní riešila polícia viaceré prípady. Príslušníci mestskej polície pomohli nájsť majiteľa stratenej peňaženky aj evidenčného čísla vozidla, no starosti im narobila aj partia rušiaca nočný kľud, či muž, ktorý nechcel opustiť priestory podniku. 

V piatok 7. júna si príslušník mestskej polície vďaka kamerovému systému všimol skupinku mladých ľudí, ktorí sedeli na lavičke na Námestí Andreja Hlinku a popíjali alkoholické nápoje. Hliadka zistila, že ide o mladíkov z Oravy vo veku 18 až 20 rokov. Kvôli porušeniu zákazu alkoholických nápojov na verejných priestranstvách im boli uložené blokové pokuty.

V ten istý deň priniesla žena na mestskú políciu dámsku peňaženku s dokladmi a finančnou hotovosťou. Nájdená peňaženka patrila 74-ročnej Ružomberčanke, ktorú sa podarilo vypátrať vďaka dokladom.

O deň neskôr bola vyslaná policajná hliadka na ulicu Bystrická, kde 11-ročný chlapec našiel kľúče od vozidla. V telefonickom oznámení uviedol miesto nálezu a tak hliadka v blízkosti zistila, od ktorého vozidla sú. Vďaka evidencii motorových vozidiel bol nájdený aj majiteľ a kľúče mu boli odovzdané.

Vo štvrtok volal na mestskú políciu muž, ktorý našiel evidenčné číslo vozidla. Polícia kontaktovala majiteľa, ktorý o strate značky nevedel. Auto v tom čase šoférovala jeho žena a po oznámení prišla po evidenčné číslo na mestskú políciu.

V sobotu sa po ulici Scota Viatora pohybovala hlučná partia, ktorá rušila nočný kľud. Vyslaná motohliadka ju našla a upozornila. Jeden člen však nerešpektoval napomenutie a preto mu bola na mieste uložená bloková pokuta za rušenie nočného kľudu.

Obsluha podniku kontaktovala políciu po tom, ako zákazník nechcel opustiť priestory podniku. Po upozornení obsluhy začal demolovať zariadenie a stoličkou poškodil osvetlenie interiéru. Hliadka muža upokojila a vyviedla ho von. Kvôli podozreniu z naplnenia skutkovej podstaty trestného činu výtržníctva bola privolaná aj hliadka štátnej polície, ktorá si celú vec aj s podozrivým mužom prevzala.

Vo štvrtok 13. júna uvideli mestskí policajti v rámci hliadkovacej činnosti podozrivo správajúcich sa mužov. Tí pristupovali ku okoloidúcim a núkali im na predaj rôzne elektrické náradie. Po kontrole totožnosti polícia zistila, že ide o dvoch Rumunov, ktorí na predaj nemali nijaké povolenie a tak im boli uložené blokové pokuty a zákaz ďalšieho predaja.

Zdroj: Tlačová správa mestskej polície v Ružomberku za obdobie od 7. júna do 13. júna 2019.

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.