Mestská polícia v týždni zachraňovala ženu v amoku aj kunu z plota

Mestskí policajti v týždni na prelome júla a augusta ukľudňovali rozjarených svadobčanov. Pomáhali žene, ktorá v amoku z abstinenčných príznakov rozbíjala zariadenie bytu a zachránili aj zakliesnenú kunu, ktorá škrekom budila obyvateľov Baničného.

Obyvatelia sídliska Roveň oznámili v piatok 26. júla niekoľko minút pred polnocou porušovanie nočného kľudu. Z jedného z podnikov sa vraj šíri hlasná hudba a krik. Hliadka zistila, že v podniku je svadba, kontaktovala prevádzkara a dôrazne ho upozornila na neskorú nočnú hodinu. Na prevádzke boli pozatvárané okná, hudba bola stíšená a svadobčania, ktorí postávali pred vchodom sa presunuli dnu do podniku. Hliadka zotrvala v okolí niekoľko minút a potom sa vrátila do centra mesta.

Asi po dvoch hodinách sa na základe ďalšieho oznámenia hliadka do podniku vrátila. Aj tento krát  hrala hlasná hudba, preto hliadka opäť kontaktovala zodpovednú osobu a teraz bola prevádzkarovi uložená bloková pokuta vo výške 30 eur. 

Nadránom, v pondelok 29. júla, sa na mestskú políciu obrátili obyvatelia ulice Baničné so sťažnosťou, že nemôžu spať. Do pletiva pod detským ihriskom sa vraj zachytila mačka a strašne škrieka. Hliadka po príchode na ihrisko zistila, že v pletive nie je uväznená mačka, ale veľká kuna. Pokiaľ jeden člen hliadky svietil baterkou, druhému členovi sa podarilo za pomoci nožíka prerezať niekoľko motúzov, ktorými bola kuna omotaná. Tá potom odbehla do blízkeho lesíka. 

V posledný júlový deň zistila Mestská polícia prostredníctvom kamerového systému priestupok proti verejnému poriadku. Na Námestí Andreja Hlinku sedeli na lavičke tri mladé ženy, ktoré požívali alkohol priamo z fľaše, ktorú si navzájom podávali. Vyslaná hliadka pri kontrole totožnosti zistila, že ide o dievčatá s pobytom mimo Ružomberka vo veku 19 až 23 rokov. Za nerešpektovanie všeobecne záväzného nariadenie im boli všetkým trom uložené blokové pokuty. 

V prvý augustový večer telefonicky oznámil obyvateľ Ružomberka, že má v byte ženu, ktorá mu rozbíja zariadenie. Hliadka po príchode na adresu uvedenú oznamovateľom zistila, že mladá žena je priateľkou oznamovateľa. V amoku rozbila televízor, porozhadzovala po byte veci, na oknách strhla žalúzie. Aj v čase príchodu hliadky mala ešte záchvat zúrivosti. Hliadka ženu na chvíľu upokojila, táto bola zjavne pod vplyvom alkoholu. Neskôr sa zasahujúci policajti dozvedeli, že jej stav mohli zapríčiniť aj abstinenčné príznaky, pretože bola liečená zo závislosti na nelegálnych, „tvrdých“ drogách. Bola preto privolaná rýchla zdravotnícka pomoc. Pretože žena pri prevoze dostala v sanitke ďalší záchvat zúrivosti a hrozilo, že okrem seba ohrozí aj záchranárov, boli voči nej použité donucovacie prostriedky. Mestský policajt, ktorý asistoval v sanitke pri prevoze do nemocnice jej založil putá a následne bola žena odovzdaná personálu na psychiatrickom oddelení.  

Zdroj – Tlačová správa Mestskej polície Ružomberok.