Opilci nezvládli prísť domov a pomáhať im musela mestská polícia

Opití muži, ktorí sa rozhodli prespať na chodníku, partia mladíkov, ktorým sa “nepáčila” lavička na Mostovej a aj muž, ktorý bez povolenia predával ľuďom voňavky. Mestská polícia mala v uplynulom týždni prácu aj s takýmito prípadmi.

Niekoľko minút po polnoci v sobotu 27. októbra preverovala hliadka mestskej polície telefonické oznámenie, že na ulici Panská leží na zemi neznámy muž. Hliadka zistila, že na zemi si ustlal mladý, opitý muž. Po tom, ako ho hliadka prebrala, z predloženého občianskeho preukazu zistila, že ide o 31-ročného občana neďalekej obce. Podgurážený muž odišiel domov taxíkom.

V ten istý deň si na sídlisku Klačno pri novinovom stánku na zemi ustlal obyvateľ tohto sídliska. Hodinu pred polnocou si ho všimli okoloidúci, ktorí vec oznámili na mestskú políciu. Tentokrát išlo o občana, ktorý bol v takom stave opitosti, že cestu domov by sám nezvládol. Preto mu hliadka pomohla vstať a odprevadila ho až domov.

Ľudí pohybujúcich sa po námestí A. Hlinku zastavoval v nedeľu 28. októbra v ranných hodinách neznámy muž. Pred rannou omšou im pred kostolom ponúkal na predaj voňavky. Jeho konanie si všimol príslušník obsluhujúci kamerový systém a vyslal ku kostolu hliadku. Tá po príchode zistila, že ide o 22-ročného muža z okresu Nitra. Okoloidúci potvrdili, že sa im pokúšal predať tovar. Na svoju činnosť však nemal nijaké oprávnenie, preto mu hliadka za priestupok na úseku podnikania na mieste uložila blokovú pokutu vo výške 30 eur a zakázala mu ďalšie protiprávne konanie.

Kamerový systém pomohol aj pri zistení ďalšieho protiprávneho konania. V pondelok 29. októbra v nočných hodinách si mestský policajt na monitore kamerového systému všimol na ulici Mostová pohybujúcu sa skupinku mladých mužov. Títo sa zastavili pri novej inteligentnej lavičke. Jeden z partie mládencov do lavičky kopol. Vyslaná motohliadka zistila totožnosť podozrivého muža a za priestupok proti majetku mu uložila blokovú pokutu vo výške 30 eur.

V utorok 30. októbra v noci nahlásili obyvatelia ulice Madačova, že niekto vo vnútrobloku kričí o pomoc. Hliadka zistila, že o pomoc žiada žena, ktorá si pravdepodobne pádom spôsobila zranenie v oblasti tváre. Stratu koordinácie pohybov a následný pád asi zapríčinil požitý alkohol. Pretože žena krvácala, bola jej hliadkou privolaná rýchla zdravotnícka pomoc, ktorá si po príchode zranenú ženu prevzala do opatery.

Zdroj – Tlačová správa Mestskej polície Ružomberok.

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.