MFK Ružomberok po prvýkrát na vynovenom štadióne v Trenčíne. O deľbe bodov rozhodol Adam Brenkus

Zverenci trénera Petra Struhára získali v piatok 13. augusta v náročnom zápase bod. Do základnej zostavy sa vrátil reprezentant Severného Macedónska a účastník EURO 2020 Tihomir Kostadinov.

Po zápase so Sereďou musel tréner Struhár zmeniť zostavu z dôvodu zranení viacerých hráčov. Najvýraznejšími zmenami boli nasadenie 19-ročného Luterána v zálohe a návrat Tihomira Kostadinova. V 12. minúte Takáč vystrelil z hranice veľkého vápna no lopta skončila tesne za bránkou.

Krátko na to sa po prihrávke Takáča objavil v šanci Kostadinov, no ten svojou strelou prepálil bránu nad. K útočným akciám sa postupne začali dostávať aj domáci hráči, ktorí ohrozovali Krajčírikovu svätyňu  nebezpečnými centrami do veľkého vápna. Ofenzívna aktivita sa Trenčanom vyplatila v podobe gólu Kadáka, ktorý v 36. zahral priamy kop a z 25 metrov otvoril skóre zápasu. O dve minúty z ďalšej štandardnej situácie, ale už na strane MFK Ružomberok strelil gól Adam Brenkus, keď loptu z diaľky namieril ku pravej žrdi.

Po zmene strán sa po tímovej akcii v 50. minúte presadil Regáli, ale nastrelil iba žrď. V 65. minúte sa do šance dostal opäť Regáli, ktorý si to po centri Tancíka namieril iba vedľa Kukučkovej brány.  V 85. minúte sa dostal do šance bývalý ružomberský hráč a reprezentant Erik Jendrišek, no brankár Ružomberka Krajčírik nemusel zasahovať, lebo jeho strela mierila vysoko nad. Stretnutie sa  skončilo remízou 1:1, v ktorom sa ukázal Ružomberok aktívnejším a dravejším tímom ako jeho súper.

,,Videli sme zaujímavý zápas. Mužstvo malo dobrý začiatok zápasu. Vytvorili sme si tri príležitosti. Potom sme mali horšiu fázu, počas ktorej aj Trenčín strelil gól. Rýchlo sme vyrovnali, keď lopta zapadla za brankára po dobrom prebehnutí hlavičkárov. Chlapcom ďakujem za predvedený výkon v druhom polčase. Dostali sme sa do dvoch dobrých šancí. Škoda, že Regáli nepotvrdil dobrú streleckú formu. Mohli sme v Trenčíne zvíťaziť,“ skonštatoval na tlačovej konferencii po zápase tréner  MFK Ružomberok Peter Struhár.

Kostadinov nakoniec do Slovanu Bratislava nezamieri

Niekoľko týždňov dozadu začala medzi MFK Ružomberok a ŠK Slovan Bratislava komunikácia ohľadom prestupu Tihomira Kostadinova do bratislavského celku. Podľa všetkého však prestup 25-ročného reprezentanta Severného Macedónska a účastníka EURO 2020 prestup padol a v Ružomberku ostane na minimálne ďalšiu polovičku sezóny.

Po historickom úspechu jeho krajiny sa vrátil na Slovensko a niekoľko týždňov sa pripravoval s MFK Ružomberok počas letnej prípravy. Kostadinov sa po návrate z EURO 2020 v súpiske MFK Ružomberok neobjavil až do zápasu s Trenčínom.

Najbližší zápas odohrá „Ruža“ proti Spartaku Trnava v sobotu 21. 8. o 18:00 v domácom prostredí. Do zápasu by podľa pozápasových vyjadrení trénera Struhára nemal pre zranenie zasiahnuť záložník Kochan. Po ligovom zápase sa stretnú Ružomberčania v pohári s Oravským Veselým, kde nastupujú viacerí členovia širšieho ružomberského kádra v rámci striedavých štartov.

Autor textu: Samuel Kozolka.

Titulná fotografia: Moment zo zápasu. Foto: AS Trenčín/Facebook

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.