Miestna akčná skupina (MAS) Dolný Liptov pravidelne prinášala letné zážitky obyvateľom na dolnom Liptove

Počas leta ste mohli vidieť tigra v Liptovskej Teplej, niekoľko rukojemníkov a Pachov po okolitých obciach, ale aj ovečku valašku v Čutkovskej doline. 

„Prvotná idea projektu Dolnoliptovské kinobranie vznikla z potreby byť bližšie členským obciam, dať ľuďom zážitok, aby nás vnímali nielen starostovia, ale aj obyvatelia týchto obcí,“ priblížil Rastislav Horvát, predseda MAS.

Premietanie v Liptovskej Teplej. Foto: MAS

Ide o prvý ročník kina pod holým nebom, v rámci ktorého MAS Dolný Liptov pripravila deväť premietaní v obciach: Stankovany, Liptovská Teplá, Lúčky, Ludrová, Likavka, Liptovská Lúžna, Komjatná, Hubová a Švošov. Z filmov prevládali tituly Rukojemník a Pacho hybský zbojník, ale objavili sa aj Teória tigra, Skalní v ofsajde či Ženy v behu. Sériu premietaní ukončí posledný menovaný film dňa 3.9.  Starostovia obcí boli touto aktivitou nadšení, o čom svedčí aj obsadenosť všetkých dostupných víkendových termínov. Niektorí dokonca pre divákov zabezpečili aj malé občerstvenie. 

„Podujatia tohto charakteru sú veľmi vítané. Na premietaniach sa takmer v každej obci zúčastnil veľký počet divákov rôznej vekovej kategórie a dúfam, že podobné príjemné zážitky budeme môcť ľuďom priniesť aj takto o rok,“ uviedla Veronika Mikulková, zástupkyňa MAS zodpovedná za tento projekt. Dolnoliptovské kinobranie bolo možné zrealizovať vďaka finančným prostriedkom z Európskej únie a Žilinského samosprávneho kraja. 

Okrem premietania filmov zorganizovala MAS Dolný Liptov aj ďalšie už rokmi overené podujatie: Po stopách ovečky valašky. Tento rok sa uskutočnil už 5. ročník športového dňa pre deti, kde mohli tí najmenší súťažiť v rôznych disciplínach, zatancovať si s Dance Galaxy alebo si vypočuť rozprávku s divadelným štúdiom RosArt. Tento rok sa na podujatí zišlo viac ako sto detí a po absolvovaní všetkých disciplín získali sľúbenú odmenu, ktorou bol vstup do Obrova. Pre deti bolo ako sprievodný program zabezpečené aj maľovanie na tvár s Talentomatom.

Po stopách ovečky Valašky. Foto: MAS

„Ovečku valašku sme sa rozhodli priniesť tam, kde už bola, a to do Čutkovskej doliny. Práve tu rozvíjajú chov tohto špecifického plemena. Organizáciou podujatia sme tak chceli popri zábave prispieť k osvete a rozšíriť vedomosť o jeho existencii,“ priblížil zámer Rastislav Horvát. 

Leto 2021 je pomaly za nami a zástupcovia Miestnej akčnej skupiny Dolný Liptov si želajú, aby popri náročnej úlohe vyhlasovania výziev pre súkromný a verejný sektor mohli priniesť stále viac obdobných podujatí a nekonečné zážitky aj v priebehu ďalších rokov. 

Zdroj: Tlačová správa MAS.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.