Mladého muža zbili najskôr pri benzínke, potom v centre mesta. Útočníkov rieši štátna polícia

Alkohol úradoval uplynulý týždeň vo viacerých priestupkoch: v bitke dvoch mladíkov či rušení nočného pokoja. Policajnú hliadku zavolali k vodičke, ktorá dekorovala okolie kontajnerov veľkým kobercom, aj k dievčine kresliacej po stene pri Tmavých schodoch.

V pondelok 20. augusta v poobedňajších hodinách pokutovala policajná hliadka 15-ročné dievča, ktoré na Tmavých schodoch kreslilo po stene.

Počas hliadkovacej činnosti na Námestí Š. Hýroša si v stredu 29. augusta hliadka mestskej polície všimla konflikt dvoch mladých mužov. Obaja sa pod vplyvom alkoholu po sprvu verbálnej roztržke začali fyzicky napádať. Hliadka ich musela opakovane vyzývať, aby upustili od protiprávneho konania. Nakoniec sa mládenci upokojili, za priestupok proti verejnému poriadku však dostali pokutu vo výške 30 eur.

V pondelok večer 27. augusta zasahovala hliadka na základe telefonického oznámenia na ulici Liptovskej. Vodička sem ku kontajnerom vyložila z auta veľký koberec, ignorovala upozornenie oznamovateľa a odišla. Na základe evidenčného čísla vozidla hliadka majiteľku kontaktovala. Musela koberec odstrániť, vypočuť si poučenie o vývoze odpadu na zberný dvor a zaplatiť pokutu.

V spolupráci so štátnou políciu preverovali mestskí policajti oznámenie, podľa ktorého malo dôjsť k napadnutiu mladého muža na čerpacej stanici v centre mesta. Skutku sa mala dopustiť skupina troch mužov a jednej ženy. K opakovanému útoku na poškodeného malo dôjsť aj na ulici Panská. Hliadka podozrivých našla podľa popisu až po dvoch hodinách na ulici A. Bernoláka a odovzdala ich štátnej polícii.

Obyvatelia ulice Karola Salvu oznámili na tiesňovej linke rušenie nočného pokoja vo dvore bytovky. Na svedomí ho malo niekoľko skupiniek mladých ľudí. Pri ich kontrole hliadka našla dve 17-ročné dievčatá pod vplyvom alkoholu. Dievča z obce v okrese Ružomberok malo v dychu 1,25 promile alkoholu, kamarátka z Oravy 1,4 promile. Obidve dievčatá si prišli na útvar mestskej polície prevziať príbuzní. Vecou sa ďalej zaoberá poverený príslušník mestskej polície.

O necelé dve hodiny vykonala hliadka kontrolu vnútrobloku na Salvovej ulici opäť. Teraz tam už skupinky neposedávali, no na zemi pred jedným z vchodov našli ležať dievča. 17-ročné dievča z Košíc nafúkalo 1,87 promile. Policajti kontaktovali rodičov, no tí nemohli po dievča prísť. Pracovníčka sociálnej kurately zabezpečila umiestnenie mladistvej na detské oddelenie ÚVN. Vecou sa už zaoberá poverený príslušník mestskej polície.

Zdroj: Tlačová správa Mestskej polície z 31. 8. 2018

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.