Mladí hasiči si zmerali sily

Foto: DHZ Liptovská Osada
V Liptovských Revúcach sa v sobotu 21. mája konala súťaž mladých hasičov Plameň. Prvenstvo získali deti z dobrovoľného hasičského zboru (DHZ) Liptovské Revúce.

Cez víkend to žilo hasením. Detskí hasiči zo štyroch obcí – Liptovské Revúce, Liptovská Osada, Likavka a Černová si zmerali sily v okresnom kole hasičskej súťaže Plameň, ktorá sa konala na miestnom ihrisku v obci Liptovské Revúce.

 ,,Všetky deti boli úžasné, nemusíme sa báť o svojich nástupcov. Sme na nich veľmi hrdí, svoje zručnosti si vyskúšali v rôznych disciplínach, zvíťaziť však mohlo len jedno družstvo,“ uviedla Jana Šimová, starostka obce Liptovské Revúce.

Víťazom tohtoročnej súťaže sa stali mladí hasiči z DHZ Liptovské Revúce, na čo bola starostka Jana patrične hrdá. Zároveň pogratulovala aj ostatným mladým hasičom a dodala, že sú šikovní a sú veľkou konkurenciou pre domáce družstvo.

Druhé miesto patrilo Likavke

Na druhom mieste skončili malí hasiči z DHZ Likavka. ,,Tento rok sa po koronovej odmlke podarilo postaviť družstvo naozaj malinkých hasičov s priemerným vekom 9 rokov. Mladý vek ale vykompenzovali svojou húževnatosťou, dravosťou a vôľou, veď konečné druhé miesto medzi podstatne staršími hasičmi to naozaj potvrdzuje,“ pochvaľovali si hasiči z Likavky, ktorí si po ostatné roky odnášali domov zväčša prvenstvo.

,,Veríme, že keď budú takto pokračovať ďalej, tak Likavka bude mať opäť pokračovateľov medzi hasičskou špičkou nielen v okrese, ale aj na kraji či neskôr na celoslovenskom kole,“ dodali likavskí hasiči.

Tretia bola Liptovská Osada

Na súťaži nechýbali ani mladí hasiči z Liptovskej Osady, ktorí získali 3. miesto. ,,Svoje zručnosti si otestovali v rôznych disciplínach. Získali krásne tretie miesto, za čo im v mene Obce Liptovská Osada blahoželáme a prajeme naďalej veľa úspechov,“ uviedli na sociálnej sieti obce.

Na štvrtom mieste sa umiestnil DHZ Černová, ktorého družstvo tvorili výlučne chlapci. Ich vedenie im pogratulovalo a dodalo, že pevne veria, že ich táto skúsenosť povzbudí do ďalších tréningov a súťaží.

Fotogaléria:

Foto: DHZ Liptovské Revúce/DHZ Liptovská Osada/DHZ Černová/DHZ Likavka

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Mám vyštudovanú masmediálnu komunikáciu. Počas školy som pôsobila ako moderátorka v lokálnom rádiu, kde som mala svoju reláciu. Okrem rozprávania do mikrofónu a písania príbehov, rada pomáham aj "handmade" výrobcom so sociálnymi sieťami a prezentáciou na internete. V RK Magazíne pracujem ako redaktorka a web editorka portálu rkmagazin.sk. Milujem dobrodružné cestovanie, prechádzky v prírode, varenie a dobrú knihu pri káve.