Mladí ružomberskí futbalisti v nominácii do slovenskej reprezentácie

Ružomberských futbalistov čaká leto bez Európy, ale s novým trénerom. Foto: Rudolf Maškurica

MFK Ružomberok má povolaných do slovenských reprezentačných výberov až 10 hráčov.  

Aktuálny slovenský vicemajster nemá zastúpenie v reprezentačnom výbere seniorov. Bývalý hráč „Ruže“ Martin Regáli, ktorý v januári prestúpil do belgického KV Kortrijk, sa tentokrát nachádza medzi náhradníkmi. Svoje miesto v pozícii náhradníka našiel aj ružomberský útočník Tomáš Bobček, ktorý na jar strelil dva góly vo Fortuna lige.

Slovenskú futbalovú reprezentáciu čakajú v marci úvodné dve stretnutia v rámci kvalifikácie na majstrovstvá Európy (ME), pričom oba súboje sa uskutočnia na Slovensku. Prvý duel odohrajú zverenci Francesca Calzonu 23. marcaLuxemburskom. Následne sa predstavia Slováci proti Bosne a Hercegovine (26. marec).

Slovákom robí v J-skupine spoločnosť Portugalsko, Island, Luxembursko, Bosna a Hercegovina a Lichtenštajnsko. „Sokolov“ počas kvalifikácie čaká 10 zápasov, pričom posledný duel odohrajú 19. novembraBosne a Hercegovine.

Prípravný kemp „sokolíkov“

Okrem seniorského tímu majú reprezentačné povinnosti aj mladšie výbery. V nominácii trénera slovenskej „dvadsaťjednotky“ Jaroslava Kentoša na prípravný kemp v Turecku sa nachádzajú dvaja futbalisti spod Čebraťa – brankár Tomáš Frühwald, ktorý má na svojom konte 9 štartov vo Fortuna lige a obranca Alexander Selecký, ktorý v tejto sezóne zasiahol do 7 stretnutí v najvyššej slovenskej súťaži.

Slovenskú reprezentáciu do 21 rokov čakajú v Turecku v priebehu šiestich dní tri prípravné zápasy. Úvodný duel odohrajú mladí Slováci so Slovinskom (22. marec). Následne sa predstavia proti Bulharsku (25. marec). Náročný program uzavrú stretnutím proti Severnému Macedónsku (28. marec).

Dva prípravné zápasy „dvadsiatky“

Slovenská reprezentácia do 20 rokov odohrá na Malte v rámci prípravy na majstrovstvá sveta dve prípravné stretnutia s tamojším reprezentačným výberom. Úvodný zápas je na programe 24. marca. Odveta sa uskutoční o tri dni neskôr (27. marec).

Tréner slovenskej „dvadsiatky“ Albert Rusnák povolal do svojej nominácie ružomberského ofenzívneho záložníka Adriána Macejka, ktorý si otvoril gólový účet vo Fortuna lige v uplynulom kole proti Trenčínu a Jakuba Luku, ktorý momentálne hosťuje v Dolnom Kubíne. Medzi náhradníkmi sú Gabriel HalabrínJakub Rakyta.

Nabitý program „devätnástky“

Slovenskú reprezentáciu do 19 rokov čaká budúci týždeň v Írsku druhé kolo kvalifikácie ME. Prvý zápas odohrá „devätnástka“ s domácim Írskom (22. marec). Následne sa predstaví proti Grécku (25. marec). V záverečnom dueli nastúpia zverenci Stanislava Maceka proti Estónsku (28. marec).

V tejto kategórii bude mať Ružomberok zastúpenie zásluhou brankára Dominika Ťapaja, ktorý v jarnej časti Fortuna ligy odchytal tri zápasy za Ružomberok, pričom dvakrát si udržal čisté konto a záložníka Viktora Úradníka, ktorý si na jar pripísal 36 minút v oranžovom drese.

Kontrolný zraz „osemnástky“

Slovenskú futbalovú reprezentáciu do 18 rokov pod vedením Branislava Fodreka čaká budúci týždeň kontrolný zraz v Šamoríne.

Ružomberok v tejto vekovej kategórii bude zastupovať Kevin Švehla, ktorý naskočil do troch zápasov jarnej časti najvyššej slovenskej súťaže a Giuliano Antonio Marek.

„Sedemnástku“ čakajú tri náročné stretnutia

Budúci týždeň odohrá slovenská futbalová reprezentácia do 17 rokov druhé kolo kvalifikácie ME v Portugalsku. V úvodnom súboji sa „sedemnástka“ predstaví proti domácemu Portugalsku (22. marec). Následne ju čaká derby proti Česku (25. marec). Náročný program uzavrú mladí Slováci stretnutím s Poľskom (28. marec).

V tomto výbere pod trénerskou taktovkou Mareka Bažíka bude Ružomberok reprezentovať Daniel Lopušek. Medzi náhradníkmi sa nachádza až trojica hráčov spod Čebraťa – Lukáš DvorskýPeter Majerčík a Leopold Mizerák.

Ružomberok má zastúpenie aj v ženskom výbere

Ako prvá z vyššie spomenutých výberov sa predstaví slovenská ženská reprezentácia do 17 rokov, ktorá odohrá v Slovinsku druhé kolo kvalifikácie ME. Slovenky čakajú tri stretnutia, pričom postupne nastúpia proti Švajčiarsku (17. marec), Slovinsku (20. marec) a Rakúsku (23. marec).

Aj v tomto výbere má MFK Ružomberok zastúpenie. V nominácii trénera Jozefa Jelšica sa nachádza ružomberská brankárka Erika Zjarová. Medzi náhradníčkami sú Victoria Havalecová a Natália Bobčeková.

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.