Mladík sa šplhal na sochu Vojtaššáka, zaplatil pokutu

Polícia riešila horolezecké pokusy Bešeňovčana, ktorý sa šplhal na bustu Vojtaššáka,  aj mužov popíjajúcich alkohol na verejných priestranstvách. Pomoc hliadky potreboval zranený bezdomovec i mačka v rieke.


Hodinu po polnoci v nedeľu 29. apríla si príslušník mestskej polície obsluhujúci kamerový systém všimol pred kostolom na Námestí A. Hlinku partiu mladých ľudí. Jeden mládenec sa začal šplhať na bustu monsignora Vojtaššáka. Vyslaná hliadka zistila, že ide o mladíka z Bešeňovej. K poškodeniu busty nedošlo. Za protiprávne konanie mu uložila blokovú pokutu.

O hodinu neskôr už hliadka na základe kamerového záznamu preverovala 23-ročného Ružomberčana, ktorý na ulici A. Bernoláka požíval alkohol. Porušenie verejného poriadku hliadka vyriešila blokovým konaním.

Podobne polícia postupovala aj posledný aprílový deň pri dvoch mužoch, ktorí pili víno pri Mauzóleu A. Hlinku.

V pondelok 30. apríla podvečer zasahovala motohliadka na stanici. Podľa oznámenia z tiesňového čísla 112 sa pri jednom stánku nachádzala zranená osoba. Hliadka na zemi našla ležať bezdomovca z neďalekej dediny. Krvácal z hlavy a v oblasti tváre mal tržné rany. Po príchode sanitky však muž odmietol pomoc zdravotníkov a nenechal sa ošetriť, hoci v minulosti rád zneužíval ochotu zdravotníkov.

Prvý májový deň vyslali hliadku mestskej polície na ulicu Zárevúca. V koryte rieky Revúca sa na ostrovčeku nachádzala mačka, ktorá nedokázala vyliezť na vysoký breh. Mestská polícia nedisponuje potrebnou výbavou, privolala hasičov. Mačku z rieky vybrali a odovzdali majiteľovi, ktorý medzitým prišiel na miesto.

Zdroj: Tlačová správa mestskej polície zo 4. mája 2018

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.