Mladíka zlákala figurína v mestskom Betleheme, chcel ju vytiahnuť

Hádka páru, ktorá prerástla do vyhadzovania vecí von oknom, mladík so záluskom na figurínu z Betlehemu – mestskí policajti sa nenudili ani tento týždeň. Zároveň apelujú, aby si ľudia dávali väčší pozor na veci.

Mestská polícia – hádka páru v ubytovni, prerástla až do vyhadzovania vecí z okna, mladík chcel vziať figurínu z metského Betlehemu. Odovzdala zabudnutú peňaženku s dokladmi majiteľovi.

Majiteľka ubytovne v centre mesta telefonicky požiadala  vo štvrtok 20. decembra mestskú políciu o prítomnosť v jej zariadení. Ubytovaní hostia sa jej sťažovali na hluk a buchot v jednej z izieb, malo dôjsť aj  k vyhadzovaniu vecí z okna. V izbe mali byť ubytovaní 41 ročná Bratislavčanka a o rok starší Ružomberčan. Po niekoľkých výzvach hliadky im otvorila žena,  bola značne pod vplyvom alkoholu. Od nej sa dozvedeli, že mali s priateľom verbálny konflikt. Pri hádke muž začal z okna vyhadzovať  oblečenie, potraviny a neskôr aj šuplíky zo zariadenia izby. Ešte pred oznámením však muž stihol z miesta odísť. Majiteľka poznala totožnosť ubytovaných a uviedla, že bude od muža požadovať náhradu za vzniknutú škodu. Mestská polícia bude vec ďalej riešiť ako priestupok proti verejnému poriadku.

Na monitore kamerového systému si príslušník mestskej polície všimol v noci vo štvrtok 20. decembra skupinku mladých mužov, ktorí sa pohybovali po ulici Mostová. Keď prechádzali okolo Betlehemu, jeden z mužov sa nahol ponad oplotenie a chcel vytiahnuť jednu figurínu. Rýchlo zistil, že sú práve proti takýmto prípadom poistené oceľovým lankom. Na miesto šla okamžite hliadka, ale mladík stihol vojsť do blízkeho podniku. Na základe popisu ho hliadka našla a z predloženého občianskeho preukazu zistili, že ide o 28-ročného muža z Veličnej. Nakoľko socha ostala nepoškodená a bola vrátená na miesto, policajti dotyčného dôrazne upozornili na protiprávne konanie. 

Počas príchodu zimy monitorujú hliadky mestskej polície vo zvýšenej miere miesta, kde sa zdržiavajú ľudia bez strechy nad hlavou. Aj v piatok 21. decembra necelú hodinu po polnoci ležala pred železničnou stanicou jedna osoba. Hliadka v nej rýchlo spoznala 27- ročnú bezdomovkyňu, ktorá na ulici trávi už niekoľko rokov. Hoci bola pod vplyvom alkoholu, hliadka sa telefonicky spojila so správcom útulku pre ľudí bez domova a vybavila jej umiestnenie aspoň do rána. Žiaľ, žena pomoc odmietla, hliadke sa nepodarilo ženu prehovoriť, radšej ostala na lavičke. V takomto prípade nemôže mestská polícia pre týchto ľudí urobiť viac.

Obsluha herne v centre mesta oznámila vo štvrtok 20. decembra na tiesňovú linku mestskej polície 159, že jeden zákazník si v podniku zabudol peňaženku aj s dokladmi. Motohliadka peňaženku prevzala a podľa dokladov ju odovzdala majiteľovi v mieste trvalého bydliska. Práve na základe posledného príspevku chce polícia upozorniť širokú verejnosť, aby si dávala na svoje veci väčší pozor. V tomto čase ľudia nosia pri sebe väčšiu hotovosť ako počas roka, čo však vedia aj zlodeji a v preplnených obchodoch dokážu využiť každú príležitosť, aby sa na úkor aj drobnej nepozornosti na vás obohatili.

Zdroj: Tlačová správa z Mestskej polície z dňa 21. 12. 2018 

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.