Mladší dorast víťazne, „devätnástka“ nečakane zakopla

Ružomberských dorastencov čaká v ďalšom kole stredoslovenské derby. Foto: MFK Ružomberok

Dorastenci MFK Ružomberok odohrali počas víkendu zápasy proti Pohroniu.

Najstarší reprezentant mládežníckeho futbalu v Ružomberku otvoril novú sezónu dvomi víťazstvami v pomere 3:0. Najskôr „Ruža“ zdolala Dunajskú Stredu. Následne triumfovala aj v Michalovciach.

Úspešný štart nového ročníka v podaní ružomberských dorastencov

Dobrý začiatok, zlý koniec

V treťom ligovom vystúpení nastúpil starší dorast v domácom prostredí proti Pohroniu. Mužstvo zo Žiaru nad Hronom úvodné dve stretnutia prehralo. Vzhľadom na dané okolnosti boli favoritom súboja Ružomberčania.

Tí začali potvrdzovať papierové predpoklady v 30. minúte, keď sa presadil Marko Jendroľ1:0. Oranžoví ale svoj náskok do polčasu neudržali, keďže v 43. minúte inkasovali na 1:1.

Tri červené karty

Vstup do druhej 45-minútovky malo lepšie Pohronie, ktoré v 57. minúte otočilo výsledok vo svoj prospech – 1:2. V 71. minúte bol vylúčený hráč hostí po druhej žltej karte v krátkom slede a Liptáci mali k dispozícii presilovku. V nadstavenom čase videl červenú kartu ďalší hráč Pohronia, lenže vzápätí sa červenalo aj na domácej strane, keď bol vylúčený Tomáš Jurišta.

Pohronie si svoj tesný náskok napokon ustrážilo a prekvapujúco triumfovaloRužomberku 2:1. „Devätnástka“ si po dvoch výhrach pripísala prvú prehru v sezóne, ktorú možno označiť za nečakanú. Najbližší duel odohrajú zverenci Miroslava Droppu v piatok 1. septembraBanskej Bystrici.

Víťazstvo rozdielom triedy

O niečo viac sa darilo „sedemnástke“. Tá v úvodnom kole zdolala na vlastnom trávniku Michalovce 3:1. V druhom kole nastúpil mladší dorast v Pohroní.

Ružomberčania otvorili skóre stretnutia už v 8. minúte zásluhou Patrika Jevoša (0:1). V 23. minúte pridal ďalší gól „Ruže“ Martin Valigura0:2. Domáce mužstvo ale do polčasu skorigovalo stav z pokutového kopu na 1:2.

Po zmene strán strelili Liptáci tretí gól, keď sa v 54. minúte presadil Adam Tittel (1:3). Konečnú podobu výsledku stanovil v 88. minúte Tomáš Latiak1:4. Zverenci Filipa Sliačana sú po dvoch kolách stopercentní. Najbližší zápas odohrajú v piatok 1. septembra, keď na vlastnom ihrisku privítajú Banskú Bystricu.

O výsledku rozhodol jediný gól

Druhú výhru v ročníku zaznamenal aj mladší dorast (U 16). Ten otvoril ligovú sezónu hladkým triumfom nad Michalovcami (4:1). V druhom kole cestovala „Ruža“ do Pohronia.

úvodnom polčase diváci gól nevideli a napokon tento súboj rozhodol jediná situácia. Po hodine hry skóroval Tadeáš Husár (0:1), ktorý rozhodol o cenných troch bodoch pre Ružomberok.

Najbližšie stretnutie odohrajú zverenci Tadeáša Lacka v piatok 1. septembra, keď na domácom štadióne hostia Banskú Bystricu.

Výsledky ružomberských dorastencov:

1. LSD – U19 – 3. kolo:

MFK Ružomberok – FK Pohronie 1:2 (1:1)

Góly: 30. Jendroľ – 43. Santos, 57. Slosarčík. Červené karty: Jurišta – Stopka, Legíň.

1. LMD – U17 – 3. kolo:

FK Pohronie – MFK Ružomberok 1:4 (1:2)

Góly: 8. Jevoš, 23. Valigura, 54. Tittel, 88. Latiak – 30. Laurov.

1. LMD – U16 – 3. kolo:

FK Pohronie – MFK Ružomberok 0:1 (0:0)

Gól: 62. Husár.