Na Donovaloch sa prevrátil autobus s deťmi, smerovali na letný tábor v Ružomberku

Aktualizácia o 14.00. Pri nehode sa zranili štyri deti a jeden dospelý. Išlo o posádku z Detvy, ktorá sa viezla na letný tábor do Ružomberka. Na miesto nehody prišiel aj minister školstva Branislav Gröhling, ktorý mal tábor slávnostne otvoriť. 

Všetky záchranné zložky zasahovali predpoludním pri dopravnej nehode autobusu, ktorý na Donovaloch v smere na Ružomberok zišiel z cesty a prevrátil sa do jarku.

V čase nehody sa v autobuse viezlo 32 cestujúcich, z toho 29 detí. Päť osôb utrpelo ľahšie povrchové zranenia.

„Pri nehode autobusu, ktorý sa prevrátil na štátnej ceste č. I/59 v katastri obce Korytnica, sa zranilo 5 osôb, 4 deti a 1 dospelý,“ informovalo Prezídium hasičského a záchranného zboru na sociálnej sieti. Vodičom autobusu Renault bol 66-ročný šofér.

Na miesto nehody vyslali dve desiatky hasičov z Ružomberka, Liptovského Mikuláša, Zvolena a Banskej Bystrice spolu s ťažkou technikou zo Záchrannej brigády HaZZ v Žiline, pomocou ktorej sa hasiči pokúsili havarovaný autobus z miesta nehody vyslobodiť.

Išli na letný tábor do Ružomberka 

V havarovanom autobuse boli deti z Centra pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie z Detvy, ktoré sa viezli na letný tábor v Ružomberku pod Vlkolíncom. Otvárať ho mal minister školstva Branislav Gröhling. Ten sa o udalosti dozvedel počas cesty.

„Cestujem do Ružomberka, kde idem otvoriť letný tábor určený hlavne deťom s ťažšími životnými osudmi navštevujúce CPPPaP Detva. O to ťažšie sa mi počúvala správa, že pod Donovalmi havaroval autobus práve s týmito deťmi,“ informoval minister na sociálnej sieti. Štrnásty ročník letného tábora Stop nude už otvorili, zišlo sa na ňom vyše sedemdesiat účastníkov.

Na miesto nehody prišiel aj minister školstva Branislav Grohling, ktorý mal letný tábor v Ružomberku otvoriť.

Príčina nehody zatiaľ nie je známa, alkohol však polícia vylúčila. „Dychová skúška u vodiča autobusu je negatívna,“ dodala Polícia SR na sociálnej sieti.

„Hmotná škoda bola predbežne vyčíslená na 5-tisíc eur. Počas dokumentovania dopravnej nehody a odstraňovania jej následkov policajti cestnú premávku striedavo riadili a usmerňovali do voľného jazdného pruhu,“ priblížil hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Radko Moravčík.

Titulná fotografia: Zábery z miesta nehody na Donovaloch. Zdroj: Prezídium hasičského a záchranného zboru 

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.