AKTUÁLNE: Na Korytnickej ulici horí fabrika na kontajnery

Na mieste momentálne zasahuje 19 profesionálnych hasičov spolu s 15 členmi dobrovoľných hasičských zborov okolitých obcí. Doprava je odkláňaná cez Biely Potok. 

V utorok 31. januára pár minút po 4:00 hod. ráno vypukol rozsiahly požiar v Ružomberku na Korytnickej ulici. Podľa mesta Ružomberok vznikol požiar pravdepodobne v lakovni. Sálajúce plamene zasiahli fabriku na výrobu oceľových kontajnerov.

Na miesto okamžite vyrazili požiarne zložky z mesta a celého okresu. Pri požiari zasahuje 19 profesionálnych hasičov zo staníc v Ružomberku, Liptovskom Mikuláši, Dolnom Kubíne, Martine a Žiline spolu s 15 členmi dobrovoľných hasičských zborov obcí Liptovské Revúce, Liptovská Lúžna, Liptovská Osada, Turany a Likavka. Hasiči so 16 kusmi požiarnej techniky zablokovali dopravu, polícia ju odkláňa cez ružomberskú mestskú časť Biely Potok.

Požiar sa podarilo dostať pod kontrolu

„Momentálne sa na mieste zasahuje a požiar sa podarilo dostať pod kontrolu. Kvôli veľkému zadymeniu hasiči zasahujú s autonómnymi dýchacími prístrojmi. Susedná výrobná hala bola skontrolovaná termokamerou bez zaznamenania zvýšenej teploty. Pre zistenie príčiny vzniku požiaru bol na miesto privolaný zisťovateľ príčin požiarov,“ uviedol Michal Kypus, hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Žiline.

Informáciu budeme aktualizovať.

Fotogaléria

Foto: redakcia

Zdroj: HaZZ, FB/mesto Ružomberok

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.