Na Malinom Brde sa vážne zranil 22-ročný cyklista, zasahoval aj vrtuľník

Slovenský cyklista spadol na bicykli, pričom ostal po páde v bezvedomí ležať na zemi.

V sobotu 22. júla krátko popoludní zasahovali horskí aj leteckí záchranári na Malinom Brde v hornej štvrtine trasy Modrý Zamat, kde sa vážne zranil 22-ročný slovenský cyklista. Po páde ostal v bezvedomí ležať na zemi.

,,Na miesto okamžite smerovali traja dobrovoľní a dvaja profesionálni záchranári HZS nachádzajúci sa v oblasti a o súčinnosť bola požiadaná VZZS z Banskej Bystrice, ktorá z heliportu na Donovaloch vzala na palubu ďalšieho záchranára HZS. Ten bol následne spolu z lekárom VZZS vysadený na mieste nehody,” informuje Horská záchranná služba (HZS) na svojom webe.

Ťažko zranenému cyklistovi – s polytraumou poskytli neodkladnú zdravotnú starostlivosť a pomocou palubného žeriava ho spolu s lekárom evakuovali z terénu. Počas medzipristátia na Malinom Brde ho preložili na palubu a letecky transportovali do nemocnice.

Fotogaléria

Zdroj: HZS

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.