Na Malinom Brde sa zranil cyklista

Ilustračná foto: TASR/Henrich Mišovič
Muž si pri páde z bicykla poranil trup. Leteckí záchranári ho previezli do nemocnice.

Horskí záchranári zasahovali v nedeľu 29. mája dopoludnia na trailovej trati na Malinom Brde. Po páde z bicykla utrpel 50-ročný cyklista zranenie trupu.

,,29. mája v predpoludňajších hodinách požiadal záchranárov HZS o pomoc 50-ročný slovenský cyklista, ktorý si pri páde na trailovej trati Blizzard na Malinom Brde privodil poranenie trupu. Záchranári HZS sa k pacientovi dostali pozemne,” informovala Horská záchranná služba (HZS) na svojej sociálnej sieti. Záchranári mužovi poskytli neodkladnú zdravotnú starostlivosť, intravenóznu liečbu a zafixovali ho pomocou vákuového matraca.

Pre šetrný transport sa rozhodli požiadať o súčinnosť leteckých záchranárov, ktorí následne pacienta letecky transportovali do žilinskej nemocnice.

Fotogaléria:

Zdroj: Facebook/Horská záchranná služba

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.