Na Malinom Brde sa zranili dvaja cyklisti

Ilustračné foto. Zdroj: HZS
Horskí záchranári zasahovali v nedeľu pri dvoch zraneniach cyklistov. Obaja utrpeli poranenia, kvôli ktorým ich transportovali do vojenskej nemocnice v Ružomberku na ďalšie vyšetrenia.

V nedeľu 23. júla v bike parku na Malinom Brde utrpel poranenia 26-ročný cyklista. Pri páde z bicykla si zlomil kľúčnu kosť. Zranenie tam utrpel aj 13-ročný chlapec, ktorý si poranil hornú končatinu. Obom cyklistom okamžite pomáhali horskí záchranári.

„Slovenský 26-ročný cyklista si na downhillovej trati Modrý Zamat pádom spôsobil zlomeninu kľúčnej kosti.  Na pomoc mu odišli záchranári HZS z Donovál a Malina Brda. Záchranári po príchode pacienta vyšetrili a poskytli mu zdravotnú starostlivosť,“ informovala Horská záchranná služba (HZS) na svojej webovej stránke.

„Počas manažmentu pacienta prišla ďalšia žiadosť o pomoc z Malina Brda. Tentokrát potreboval pomoc 13-ročný slovenský chlapec, ktorý si počas cyklistiky poranil hornú končatinu a spoločne s otcom pomaly zostupujú k dolnej stanici kabínkovej lanovej dráhy,“ doplnila HZS.

Horskí záchranári po poskytnutí pomoci prvému zranenému naložili staršieho cyklistu do terénneho vozidla HZS a smerovali k druhému pacientovi. Detského cyklistu záchranári rovnako ošetrili a poskytli mu zdravotnú starostlivosť. Oboch potom transportovali do Ústrednej vojenskej nemocnice (ÚVN) v Ružomberku na ďalšie vyšetrenia.

Na Malinom Brde sa vážne zranil 22-ročný cyklista, zasahoval aj vrtuľník

Zdroj: HZS

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.