Na Polytechnickej strednej škole horela strecha dielne

Tri hasičské autá a minimálne sedem hasičov zasahovalo v sobotu pri požiari dielne na Strednej odbornej škole (SOŠ) Polytechnickej (+ foto).

Krátko pred 18-tou hodinou v sobotu večer dostali ružomberskí hasiči hlásenie o požiari budovy na Sládkovičovej ulici.

Po príchode našli v plameňoch strechu dielne pre študentov – automechanikov. Za účastí desiatok „divákov” zasahovali ešte aj krátko po 20:00. Strecha stále horela.

„Je tam azbestovo-drevená strecha pokrytá plechom. Zdá sa, že horí len tá. Mali sme tam v dielňach v servise autá, až na jedno, ktoré je na zdviháku, no budova je bez elektriky, sa ich podarilo v poriadku vytiahnuť,” povedal nám riaditeľ SOŠ Vladimír Pančík.

Od čoho požiar vznikol si netrúfal povedať. Budova bola určite vykurovaná, no príčiny mal prísť zisťovať špecialista. Po necelých dvoch hodinách likvidovania požiaru neboli predbežne hlásení žiadni zranení.

Podľa Pančíka je budova poistená. Pri jej oprave však bude musieť zrejme pomôcť zriaďovateľ, Žilinský samosprávny kraj. „Telefonoval som už aj s predsedníčkou Erikou Jurinovou,” povedal Pančík.

Po tragickej smrti jednej z dlhoročných pracovníčok počas týždňa tak prišla pre školu v podobe požiaru ďalšia smutná správa.

Horiace dielne a zasahujúci hasiči na SOŠ Polytechnickej.

 

Pohľad z druhej strany, od rieky Revúca.

Foto – autor.

 

Mám za sebou desať rokov práce v Mestskej televízií Ružomberok. Pedagogicky pôsobím na Katedre žurnalistiky Katolíckej univerzity, kde som aj vyštudoval. V Ružomberskom magazíne som šéfredaktor.