Na prítomnosť drog upozornil policajný pes

Foto: Polícia SR - Žilinský kraj

Počas preventívnej akcie v okrese Ružomberok policajti skontrolovali 25 mladistvých. V jednom prípade zaistili alkohol, v druhom prípade drogy.

V piatok 27. januára vykonávali príslušníci Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Ružomberku preventívnu akciu. Vybrali si konkrétne reštauračné zariadenia a miesta, kde sa zdržiava mládež v okrese Ružomberok.

,,Bolo skontrolovaných 25 mladistvých osôb, pričom sa zistil alkohol u jednej z nich. Priestupok bude oznámený na obec v mieste trvalého bydliska na ďalšie konanie,” informuje Zuzana Šefčíková, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KRPZ) v Žiline.

Našli aj zelenú sušenú rastlinu

Policajtom na mieste pomáhal služobný pes, ktorý je vycvičený na vyhľadávanie omamných a psychotropných látok. Ten označil osobu a miesta na ich prítomnosť. ,,Boli zaistené nielen veci súvisiace s drogovou trestnou činnosťou, ale aj zelená sušená rastlina, ktorá bude zaslaná na expertízne skúmanie,” spresnila hovorkyňa.

V tejto súvislosti vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi.

,,Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania,” dodala Z. Šefčíková.

Zdroj: KRPZ Žilina

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.