Na Rovni začnú po Novom roku predávať byty

Súkromná firma zo Žiliny začne na jar budúceho roka na Námestí SNP na Rovni stavať novú bytovku s 59 bytmi. Ich komerčný predaj spúšťa vopred.

Žilinská firma Real Focus už dávnejšie oznámila zámer postaviť vedľa plavárne novú bytovku. Od Žilinského kraja – a malú časť výmenou s mestom –  získala pozemky, má už aj právoplatné stavebné povolenie. „Náš záujem je postaviť v Ružomberku doposiaľ najmodernejšiu stavbu v oblasti bývania,“ povedal pre Ružomberský magazín Jaroslav Uhrin so spoločnosti Real Focus.

Budova v tvare písmena L bude vedľa bývalých stredoškolských internátov – dnes mestskej nájomnej bytovky – a po zalomení bude kopírovať Námestie SNP.

Na prízemí vznikne päť obchodných priestorov. Sedempodlažná budovy bude zahŕňať 59 bytov. Všetky priestory budú vopred voľne dostupné na trhu už po Novom roku. Cenu zatiaľ investor nezverejnil.

„Postavíme 11 jednoizbových, 31 dvojizbových a 16 trojizbových bytov. Súčasťou každého bude balkón alebo terasa, vnútorné alebo vonkajšie parkovacie miesto,“ spresňuje Uhrin.

Na vrchu bytovky vznikne jeden luxusný, veľkometrážny byt typu penthouse. Mal by spĺňať všetko, čo toto označenie znamená, aj s výhľadom na všetky štyri svetové strany a veľkú terasu.

„Preinvestujeme približne päť miliónov eur s DPH. Dodávatelia stavby budú prevažne z Liptova. Stavať plánujeme od jari 2018. Noví vlastníci by sa do skolaudovaných priestorov mohli sťahovať v lete 2019,“ ozrejmil časový plán Jaroslav Uhrin.

Real Focus už v Ružomberku investoval. Prerobil bývalý stredoškolský internát v susedstve plavárne. Vzniklo tu 48 nájomných bytov. Mesto ich následne za 2,4 milióna eur odkúpilo. Na väčšinu si požičalo peniaze zo Štátneho fondu rozvoja bývania, niečo zaplatilo v hotovosti. Dnes sú to mestské nájomné byty.

Aktualizované 28. 12. 2017 o 23:44.

Titulná fotografia – Vizualizácia plánovanej bytovka na Rovni. Zdroj – Real Focus, s. r. o.

Mám za sebou desať rokov práce v Mestskej televízií Ružomberok. Pedagogicky pôsobím na Katedre žurnalistiky Katolíckej univerzity, kde som aj vyštudoval. V Ružomberskom magazíne som šéfredaktor.