V Likavke našli muníciu z druhej svetovej vojny

Na miesto bol vyslaný pyrotechnik z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline, ktorý delostrelecké granáty zaistil k dodatočnej likvidácii. 

O nečakanom úlovku informovali žilinskí policajti na sociálnej sieti.

,,Ak pri prechádzke v lese alebo obrábaní poľa, či inej činnosti nájdete muníciu, rozhodne s ňou nemanipulujte, nevyberajte ju a nenoste na policajné oddelenie. Miesto nálezu čímkoľvek označte a bezodkladne kontaktujte políciu na bezplatnej linke 158. Polícia preverí či sa jedna o muníciu a rozhodne o ďalšom postupe a spôsobe zlikvidovania munície,” uviedli policajti na Facebooku.

Munícia nájdená v Likavke. Foto: Polícia SR – Žilinský kraj
Munícia nájdená v Likavke. Foto: Polícia SR – Žilinský kraj

Zároveň upozorňujú občanov na nebezpečenstvo hroziace pri neodbornej manipulácii s nájdenou muníciou. Takáto munícia je aj napriek veku zvyčajne plne funkčná a nesprávna manipulácia by mohla mať fatálne následky.

Titulná fotografia: Munícia z vojny. Foto: Polícia SR – Žilinský kraj

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.