Vojenská nemocnica hlási ďalšie dve obete koronavírusu

Medzi piatkovými obetami pľúcneho ochorenia Covid-19 sú aj dvaja muži, ktorí zomreli v ÚVN. Informovalo o tom ministerstvo zdravotníctva.

Slovensko eviduje už 82 úmrtí na koronavírus po tom, čo v piatok zomrelo ďalších 11 ľudí. Všetky úmrtia potvrdili po pitve.

Štyri osoby zomreli vo Fakultnej nemocnici v Nitre, dve ženy a jeden muž v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura v Košiciach, jeden muž v Univerzitnej nemocnici v Bratislave a ďalší v Univerzitnej nemocnici v Martine.

Vo vojenskej nemocnici zomreli dvaja muži

Aj v Ružomberku evidujú dve úmrtia spôsobené koronavírusom. V Ústrednej vojenskej nemocnici zomrel 63-ročný a 82-ročný muž. „V nemocniciach je aktuálne hospitalizovaných 540 pacientov, potvrdené ochorenie COVID-19 má 464 z nich. Na JIS je 18 osôb, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 51 pacientov,“ informovalo ministerstvo zdravotníctva.

Keďže sa štatistiky úmrtí uverejňujú s časovým posunom, ministerstvo sa podľa Denníka N rozhodlo zaradiť k aktuálnym číslam o koronavíruse aj kolónku o tom, koľko ľudí zomrelo, ktorí boli pozitívni na ochorenie covid-19.

„S prihliadnutím na všetko, čo a ako sa verejnosti prezentovalo, sme sa rozhodli prehodnotiť kvalitatívne aj kvantitatívne typy dát, ktoré v súvislosti s koronavírusom zverejňujeme,“ povedala pre Denník N hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová.

Od začiatku pandémie na Slovensku pozitívne otestovali 26 300 ľudí, pričom sa urobilo takmer 600-tisíc laboratórnych testov. Aktívnych prípadov ochorenia covid-19 je na Slovensku cez 19-tisíc.

V ružomberskom okrese tento týždeň pribudlo 96 pozitívnych prípadov. Trend nakazených rastie v každom jednom okrese na Slovensku, čo potvrdzuje aj aktuálna mapa covid-semaforu. Slovensko je už bez zeleného okresu, sedem ich je oranžových a ostatné sú červene, čiže rizikové.

Ilustračná fotografia – Jaroslav Moravčík