Na Smrekovici zriadili karanténnu stanicu pre Slovákov z cudziny

Do hotela Granit priviezli už desiatky ľudí, ktorí majú nariadenú povinnú dvojtýždňovú karanténu.  

Z hotela Granit na Smrekovici zriadili dočasnú karanténnu stanicu pre slovenských občanov, ktorí musia po príchode zo zahraničia podstúpiť povinnú 14-dňovú karanténu.

„V zmysle požiadaviek Ústredného krízového štábu SR vyčlenil rezort obrany na účel povinnej karantény zariadenia spoločnosti Horezza, teda hotely Granit v Piešťanoch a v Tatranských Zruboch a rovnako tak na Smrekovici,“ potvrdila pre Ružomberský magazín Danka Capáková, hovorkyňa ministerstva obrany, ktoré má v správe spomínané objekty.

V zariadení nateraz ubytovali 78 Slovákov, celková kapacita je 120. Ide o občanov z viacerých krajín, na ktorých sa vzťahuje povinná izolácia. Dodržiavanie karanténnych opatrení v hoteli zabezpečuje Vojenská polícia.

V tomto režime bude hotel fungovať do konca apríla. ,,Všetky naše prevádzky boli uzatvorené ku 16. marcu pre komerčnú i vojenskú klientelu, a nachystané pre krízovú situáciu, súvisiacu s vírusom. Títo ľudia budú postupne testovaní a podľa výsledkov testov sa k nim bude individuálne pristupovať,“ potvrdila uzatvorenie hotela marketingová manažérka Kristína Janecová.

Podľa informácií z iných karanténnych staníc na Slovensku sú ľudia po pár dňoch pobytu testovaní a v prípade negatívneho výsledku ich púšťajú do domácej karantény.

Titulná fotografia: Hotel Granit na Smrekovici. Zdroj – www.skkongres.sk 

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.