Na Zápalkárni v sobotu odparkujú okrem Korýtka aj ďalšie vláčiky, ťahače i lietadlá

A to v zmenšenej podobe. Na „konečnej“ cyklovláčika Korýtko usporiadajú modelársky deň.

Na stanici Zápalkáreň pokračujú v prvú augustovú sobotu v šnúre tematických podujatí. Po farmárskom a papierenskom dni pripravili deň modelársky.

Návštevníci si budú môcť pozrieť modely rozličných dopravných prostriedkov. Železničných i leteckých.

Pripravená bude opäť modelová železnica v mierke H0, oproti realite teda zmenšená 87-krát. Premávať po nej budú osobné i nákladné vláčiky. Medzi tohtoročnými novinkami bude model oravskej stanice.

Modelové koľajisko v mierke H0, ktoré si budú môcť návštevníci pozrieť aj tento rok. Foto: Martin Baník

„Oproti minulému roku pribudne modelové koľajisko mierky TT stanice Podbiel. Vystavené budú taktiež letecké aj automobilové modely,“ menuje ponuku Martin Baník z občianskeho združenia Korytnická železnica Ružomberok.

A to vrátane modelov kamiónov, zmenšenín ťahačov s návesmi.

Modelársky deň potrvá od 10:00 do 16:00. Na stanicu Zápalkáreň sa môžu záujemcovia odviezť vláčikom Korýtko. Ten premáva každý letný víkend zo železničnej stanice v hodinových intervaloch od 9:00 do 18:00 okrem 12.hodiny. Na sobotu 21. augusta naplánovali divadelný deň.

Vlani sa prišli na modelársky deň pozrieť všetky vekové kategotórie. Obdivovať mohli aj RC model ťahača. Zmenšeniny kamiónov predstavia aj tento rok. Foto: Martin Baník.
Modelové koľajisko vo veľkosti H0 je oproti realite zmenšené 87-krát. Foto: fb stránka Korytnická železnica Ružomberok.
Miesto diania, stanica Zápalkáreň. Konečná cyklovlaku Korýtko, ktorý premáva každý letný víkend v hodinových intervaloch zo vlakovej stanice. Od 9-tej do 18-tej, s výnimkou 12-hodiny. Foto: fb stránka Korytnická železnica Ružomberok.

Titulná fotografia: záber z modelárskeho dňa na stanici Zápalkáreň. Zdroj: fb stránka Korytnická železnica Ružomberok 

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentkou žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Po stáži v sekcii zahraničného spravodajstva denníka SME ma viac zaujíma domáce dianie, aj v regióne, ktorý mi je už štvrtý rok prechodným domovom.