Najhorší domáci zápas. Zaujal len debut sedemnásťročného Bobčeka

Veľa futbalovej krásy a zábavy sobotňajší ligový zápas Ružomberka s Michalovcami nepriniesol. Domáci navyše nezvíťazili.

Tisícka divákov sa v prvom polčase sobotňajšieho ligového duelu MFK Ružomberok – Zemplín Michalovce nemala na čo pozerať. S množstva nepresností a nedotiahnutých ofenzívnych akcií zostávali na tribúnach len hlášky podobné významu: „slabý futbal.“

Michalovce prišli pre bod

Bolo to 21., predposledné kolo základnej časti Fortuna ligy. Ružomberok už mal istú prvú šestku, ktorá bude hrať o titul. V prípade väčšiny účastníkov tejto skupiny však bude pri bohatosti a výkonoch Slovana Bratislava cieľom už „len“ možnosť vybojovať si postup do Európskej ligy.

Do tejto kvalitnejšej šestky sa chcú dostať aj Michalovce a ziskom bodu urobili v Ružomberku v tom momente dôležitý, a teraz je už jasné (pozn. red.: po prehre Trnavy), že aj rozhodujúci krok.

„Chceli sme bod. Chvála pánu Bohu, máme ho,“ zhodnotil ambíciu Michaloviec v Ružomberku brankár Matúš Kira. Obidva ligové zápasy medzi MFK a Zemplínom sa v tejto sezóne skončili nerozhodne.

Ku cti hosťom slúži, že napriek pozornej obrane, dokázali byť nebezpeční aj smerom dopredu a značne tak podkurovať oranžovým. Tí si potom nedovolili takú nebojácnu útočnú aktivitu, aby prelomili obranné hradby východniarov.

„Prvý polčas bol pre mňa veľmi veľké sklamanie. My sme sa akousi naivitou, neskúsenosťou, nedôsledným prevedením herných činností nedokázali dostať do obranného bloku súpera a z toho pramenili chyby, stratené lopty, čoho výsledkom bol nepozerateľný prvý polčas,“ bez okolkov a trénermi často používanej „futbalovej diplomacie“ priznal domáci tréner David Holoubek.

David Holoubek. Foto – Rudolf Maškurica/mfkruzomberok.sk

Najhorší domáci zápas

Druhý polčas priniesol viacej vzruchu aj šancí, ale že by sme mohli písať o čarovnom prútiku zo šatne, tak to zase nie. David Holoubek použil hodnotenie, s ktorým sa opäť nedá iné, len súhlasiť.

„Boli tam tie isté chyby ako v prvom polčase, ale hrali sme s väčším nasadením, s väčším srdiečkom, pretože sme chceli zápas zvládnuť. Preto to možno vyzeralo, že výkon bol lepší, ale pre mňa išlo o najhorší domáci zápas, aký sme zatiaľ odohrali,“ vyslovil tréner.

Rázne odmietol reči o tom, že by sa chalani neúmyselne a podvedome šetrili, pretože ak sa bude o niečo hrať, začne to až od nadstavby, teda 16. marca.

„Toto by som v šatni nikdy nedopustil. Chceme vyhrať každý zápas a najmä doma ukázať fanúšikom pekný futbal. Hoci teraz to tak naozaj nevyzeralo,“ reagoval Holoubek. A, napokon, keďže Michalovce postúpili, výsledok stretnutia sa bude obom celkom započítavať do novej tabuľky, takže obaja vedeli, že hrať majú o čo.

„Herne sa nám dnes nedarilo. Chcelo sme vyhrať, ale Michalovce slušne bránili a my sme sa nedokázali presadiť. Vedeli aj zaútočiť, mali šance, remíza je preto spravodlivá,“ ponúkol svoj pohľad kapitán MFK Dominik Kružliak.

Kružliak i Holoubek sa zhodli na pozitívách, ktoré stretnutie prinieslo. Až na veľkú šancu Petra Kolesára, ktorý netrafil dobre v poslednej minúte pred Macíkom centrovanú loptu, ostatné tri zápasy ukázali pevnú defenzívu Ruže. Matúš Macík je spolu s Dominikom Greifom so Slovana Bratislava s ôsmimi vychytanými nulami na čele súťaže.

„Na tom môžeme stavať. Tri zápasy sme nedostali gól. Zlepšiť sa musíme v útoku,“ povedal po stretnutí kapitán MFK Dominik Kružliak.

Debut Tomáša Bobčeka

Zaujímavý a v tejto chvíli aspoň pre jedného človeka dôležitý moment nastal v 68. minúte. Namiesto nevýrazného Tandira poslal tréner Holoubek na hrot útoku ku Gerecovi len sedemnásťročného Tomáša Bobčeka.

Tomáš Bobček. Foto – Rudolf Maškurica/mfkruzomberok.sk

„Určite nesklamal. Samozrejme, keby dal gól, bolo by to lepšie, pre médiá, fanúšikov aj pre nás. Bohužiaľ. Ale určite neprepadol a pre neho to môže byť impulz do ďalšej práce a do ďalších rokov. Má sedemnásť a podľa mňa má veľkú perspektívu,“ okomentoval nástup rodáka z Lúčok domáci kouč.

Bobček sa do prvého tímu dostal na začiatku zimnej prípravy. Prišiel z dorastu a je odchovancom MFK. Podľa Holoubka bolo jeho nasadenie odmenou za poctivú prácu počas tréningov.

„Dve hodiny pred zápasom som sa dozvedel, že som v nominácii. Bol som nervózny, najmä, keď som dostal pokyn, že idem hrať, ale na ihrisku to už opadlo. Je to prvý štart, pre mňa to bolo ešte dosť ťažké. Ten prechod k seniorom je náročný po všetkých stránkach,“ hodnotil svoju premiéru po stretnutí Tomáš Bobček. Nervozita sa odzrkadlila možno aj v žltej karte za zákrok v blízkosti vlastnej šestnástky.

„Tréner mi povedal, aby som skúsil dať gól, dobre napádal a zahral si čo najlepšie. Nevyhrali sme, takže veľmi spokojný nie som.“ Vyslovil možno budúci kanonier MFK, ktorého klub v súčasnosti akútne potrebuje nájsť.

MFK Ružomberok – MFK Zemplín Michalovce 0:0

MFK Ružomberok: Macík – Čurma, Maslo, D. Kružliak, Urdinov – Brenkus (21. Jonec), Takáč – Kostadinov, Gerec, Gal Andrezly – Tandir (68. T. Bobček)

MFK Zemplín Michalovce: Kira – Rota, Špiriak, Beskorovajny, Vojtko – Grič, Casado – Diarra, Danko (68. Kountouriotis), P. Kolesár (90. Trusa) – Sulley

Žlté karty: 78. Bobček – 43. Casado, 55. Špiriak, 71. Sulley

Rozhodovali: Somoláni – Vorel, Roszbeck

Diváci: 1058

Kompletná tabuľka Fortuna ligy po 21. kole.

Titulná fotografia – Momentka zo zápasu Ružomberok – Michalovce. Foto – Rudolf Maškurica/mfkruzomberok.sk

Mám za sebou desať rokov práce v Mestskej televízií Ružomberok. Pedagogicky pôsobím na Katedre žurnalistiky Katolíckej univerzity, kde som aj vyštudoval. V Ružomberskom magazíne som šéfredaktor.