V Martinčeku obnovili streetballový Memoriál Braňa Madaja

Nedeľný Memoriál Braňa Madaja v streetballe ovládol tím Stred 1 v zložení Adam Matis, Martin Pasch, Juraj Bartoš a Janka Kankríniová. V Martinčeku hralo 10 družstiev, všetky z Ružomberka a blízkeho okolia.

V nedeľu 1. septembra odohrali priaznivci Streetballu z Liptova 5. ročník memoriálu Braňa Madaja. Organizátori Milan Surový, Ľudovít Beťko a Ivica Grafová si za miesto konania vybrali novozrekonštruované ihrisko v Martinčeku.

Desať štvorčlenných tímov, pričom jeden hráč bol vždy náhradník, v krásnom slnečnom počasí súperilo a spomínalo, no hlavne sa bavilo. „Hlavným zmyslom podujatia je pripomenúť si Braňa, no a chceli sme tiež pritiahnuť na toto zrekonštruované ihrisko nejakú aktivitu. Máme radi streetball, posledný turnaj v meste bol ešte v roku 2015, tak preto sme myšlienku oživili. Navyše, mnohí z prítomných ešte ani neboli v Martinčeku, tak sme im tento krásny kút Liptova chceli kázať,” zvestoval hlavný otec myšlienky tohto ročníka memoriálu Milan Surový.

Ako povedal, turnaj sa niesol v rodinne atmosfére. Prišli ľudia, ktorí sa poznali.

„V minulosti bývali v meste väčšie turnaje, aj za účasti aktívnych či bývalých profesionálnych basketbalistov a basketbalistiek. Teraz sme prišli viac-menej všetci z Ružomberka a blízkeho okolia. Prišla medzi nás Iveta Bieliková a vystúpila tanečná škola Amadea,” priblížil Milan Surový. K hráčom, ktorí mali blízko k profesionálnemu basketbalu môžeme zaradiť členku družstva Mangalice Petru Jarinovú, ktorá to ešte v juniorskom veku dotiahla nakrátko do prvého tímu MBK Ružomberok.

Niekto musel po zhruba šiestich hodinách streetballu aj vyhrať, a to sa podarilo družstvu Stred 1 v zložení Adam Matis, Martin Pasch, Juraj Bartoš a Janka Kankríniová. Na 2. mieste skončil tím Mangalice tvorený Petrou Jarinovou, Jánom a Pavlom Záhorom a Martinom Lánim. Pomyselný bronz pripadol Veveričkám tvorených Jaroslavom Vozárom, Martinom Korčákom, Želmírom Nedobom a Martinou Gejdošovou.

Súťaže v streetballe majú aj tradičné súťaže zručnosti. Prišlo na trestné hody, kde bola najšikovnejšia Petra Jarinová. Spoločne s Jánom Záhorom zvíťazila aj v streľbe za 3 body. Cenu divákov si odniesla Martina Gejdošová.

Víťazka streleckých súťaží Petra Jarinová v akcii.

 

Milan Surový, hlavný organizátor turnaja.

 

Víťazka diváckej ankety Martina Gejdošová.

 

Zo zápasov v Martinčeku.

 

Zo zápasov v Martinčeku.

Text a foto – Peter Kravčák

 

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.