NAKA zasahovala v Ružomberku. Mali zadržať aj Michala Buchtu

Ilustračná fotografia

Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) dnes zasahovali aj v Ružomberku. Podľa Denníka N zadržali okresného predsedu strany ĽSNS Michala Buchtu, ktorý mal byť obvinený z extrémizmu.

Polícia informovala, že dnes zasahovala na viacerých miestach západného a stredného Slovenska, kde dokopy vykonala 19 domových a iných prehliadok. Podľa informácií TV Markíza, na ktoré sa odvolávajú Denník N aj portál aktuality.sk zadržali šéfa Slovenskej pospolitosti Jakuba Škrabáka a ďalších päť ľudí. Mala ich obviniť z trestnej činnosti šírenia extrémizmu.

Podľa Denníka N bol medzi zadržanými aj predseda okresnej organizácie Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) Michal Buchta. Fotografie, ktoré ste nám do redakcie poslali dokazujú, že kukláči” naozaj zasahovali v Ružomberku v miestnom sídle strany ĽSNS na Madačovej ulici.

Polícia zatiaľ podrobnejšie informácie vzhľadom na priebeh akcie neposkytla a mená zadržaných zatiaľ nepotvrdila.

Bližšie informácie polícia poskytne, ako to procesná situácia dovolí,” uvádza polícia na facebooku.

Titulná fotografia – Polícia vynáša zadržané materiály zo sídla ĽSNS na Madačovej ulici v Ružomberku. Zdroj – čitatelia Ružomberského magazínu.

 

Polícia vo štvrtok popoludní pred sídlom strany ĽSNS v Ružomberku. Zdroj – čitatelia Ružomberského magazínu
Fotografia zo sídla strany ĽSNS v Ružomberku počas zásahu kukláčov. Zdroj – Facebook ružomberskej ĽSNS
Fotografia zo sídla strany ĽSNS v Ružomberku počas zásahu kukláčov. Zdroj – Facebook ružomberskej ĽSNS

 

 

 

 

 

 

 

 

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.