Namiesto informačného systému kúpi mestská polícia nové auto

Ilustračná fotografia. Zdroj: Mestská polícia Ružomberok

Mestská polícia plánovala kúpiť nový informačný systém, ktorý by jej uľahčil prácu v teréne. Napokon však investuje do nového auta.

„Išlo o systém od českej firmy, no zistili sme, že na Slovensku nefunguje tak, ako v Čechách, kde je iná legislatíva,“ vysvetlil pre Ružomberský magazín náčelník mestskej polície Ivan Stromko.

Na systém vyčlenili z rozpočtu 20-tisíc eur. Z týchto prostriedkov použijú približne 15-tisíc eur na nákup nového služobného motorového vozidla, ktorý nebudú dávať do návrhu rozpočtu v budúcom roku.

V súčasnosti má mestská polícia k dispozícii päť áut, pričom tri z nich – 10-ročné, 9-ročné a 8-ročné – sú podľa Stromka viac v oprave ako v teréne. Nové auto plánujú kúpiť verejným obstarávaním ešte v priebehu tohto roka.

Ilustračné foto – redakcia

Som vyštudovaná žurnalistka, zaujíma ma kultúra a história dolného Liptova. Rada píšem o problémoch a záujmoch bežných ľudí, cez ich svedectvá sa snažím pripomínať hodnoty, na ktoré by spoločnosť nemala zabúdať. Zároveň pracujem v oblasti zabezpečenia bezpečnosti priemyselných inštalácií.