Opustený pes v zúboženom stave pútal pozornosť okoloidúcich

Ilustračná fotografia. Zdroj: Shutterstock.com

Stratený mobil, prípady nadmerného požitia alkoholu či auto s otvorenými dverami. To je len niekoľko udalostí, ktoré riešili mestskí policajti v Ružomberku v uplynulom období.

V stredu 19. apríla preverovala Mestská polícia (MsP) v Ružomberku telefonické oznámenie, že na Hlavnej stanici má byť priviazaný pes, ktorý je v zúboženom stave. Vyslaná hliadka psa našla, majiteľ sa však v blízkosti nenachádzal. Pes nemal žiadne vonkajšie poranenia, no bol podvyživený. „Po chvíli prišiel na miesto 50-ročný muž z okresu Ružomberok, ktorý uviedol, že pes mu patrí. Vzhľadom na stav psíka bolo potrebné, aby ho prezrel zverolekár,“ informoval Roman Jankovič z MsP.

Hliadka medzičasom kontaktovala aj útulok nájdených zvierat. Po dohode policajti previezli psíka na veterinárnu kliniku, kde skonštatovali, že je chorý, má horúčku a potrebuje zvýšenú starostlivosť. „Z daného dôvodu bol po vyšetrení pes prevezený do útulku. Akonáhle bude v poriadku, môže si ho majiteľ vyzdvihnúť,“ vysvetlili mestskí policajti.

AKTUALIZOVANÉ streda 26. apríl o 17:30: Prípad sme v ružomberskom útulku preverili a podľa našich informácií psa neplánujú vrátiť pôvodnému majiteľovi. Ako potvrdili, štvornohý miláčik na tom nie je fyzicky zle, oveľa horšie je na tom psychicky.

,,Veľmi sa bojí, až plazí. Psíka sme v žiadnom prípade nevrátili, ani nevrátime,” informovali našu redakciu RK Magazín z Centra nájdených zvierat (CNZ) v Ružomberku.

Podvyživený pes v útulku podstúpil odčervenie, prvú vakcínu a čip, ktorý je registrovaný na CNZ. Podľa pracovníkov centra je o psíka záujem a v piatok si ho zoberie mladá rodina na skúšku.

Konflikt na čerpacej stanici

V utorok 18. apríla našli mestskí policajti v nočných hodinách na parkovisku nehybne ležať neznámeho muža, ktorý bol pod vplyvom alkoholu. „Hliadka ho prebrala a zistila, že ide o 52-ročného muža z okresu Námestovo. Ten uviedol, že sa chce dostať domov,“ ozrejmili policajti s tým, že muž následne nastúpil do jedného z taxíkov.

V ten istý deň, niekoľko minút pred štvrtou ráno, prijal operačný príslušník MsP telefonické oznámenie, že na čerpacej stanici na Žilinskej ceste sa nachádza agresívny muž. Hliadka na mieste zistila, že v prevádzke sa nachádza muž, ktorý je pod vplyvom alkoholu. Od obsluhy žiadal predaj ďalšieho alkoholu. „Ku konfliktu došlo po tom, ako mu ho odmietli predať. Po zistení totožnosti bol 26-ročný muž z okresu Ružomberok vyzvaný, aby v záujme obnovenia verejného poriadku čerpaciu stanicu opustil,“ ubezpečili z mestskej polície.

Stratený mobil skončil v rukách policajtov

V piatok 14. apríla priniesol muž na mestskú políciu nájdený mobil, ktorý našiel na sídlisku Baničné na ulici Ivana Houdeka. Príslušník MsP telefón prevzal a zaevidoval v knihe nájdených vecí. „Mobilný telefón sa v evidencii medzi stratenými nenachádzal a nebolo tak možné zistiť jeho majiteľa. Mestskí policajti preto spísali záznam o nájdenej veci a umiestnili ho na úradnej tabuli,“ uviedli muži zákona a dodali, že momentálne sa mobil nachádza v úschove na mestskej polícii, kde si ho môže majiteľ vyzdvihnúť.

V sobotu 15. apríla bola vyslaná hliadka na ulicu Za dráhou, kde sa malo nachádzať vozidlo s otvorenými dverami. „Policajti na mieste našli vozidlo, ktoré malo otvorené dvere. Následne zistili jeho majiteľa, ktorý bol o otvorenom aute telefonicky upovedomený,“ informovali z polície s tým, že majiteľ sa ku vozidlu dostavil a zabezpečil si ho.

V piatok 14. apríla priviezli na mestskú políciu nájdeného psa. „Hliadka podľa čipu zistila majiteľa a kontaktovala ho. Do jeho príchodu bol pes umiestnený v koterci na mestskej polícii,“ vysvetlil Jankovič a doplnil, že za voľný pohyb psa na verejnosti bola 20-ročnému mužovi z okresu Ružomberok uložená bloková pokuta.

Zdroj: MsP Ružomberok

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.