Náročný súboj ružomberských futbalistov

Liptáci nastúpia na trávniku tretieho mužstva ligy. Foto: Rudolf Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok odohrajú v sobotu 21. októbra o 18:00 h stretnutie 11. kola Niké ligy proti FK Železiarne Podbrezová.

Zverenci Petra Tomka sa po desiatich odohraných zápasoch Niké ligy nachádzajú na 8. mieste, keď doposiaľ získali 11 bodov (skóre 12:14). Liptáci v priebehu aktuálneho ročníka zaznamenali nasledovnú bilanciu – tri výhry, štyri remízy, tri prehry.

Ostatný duel pred reprezentačnou prestávkou odohrali ružomberskí futbalisti proti Zlatým Moravciam. Oranžoví v domácom prostredí potvrdili jednoznačnú úlohu favorita a aktuálne posledné mužstvo ligy zdolali 2:0.

Do tretice všetko dobré. Ružomberok zdolal predposledný ViOn

Príjemné prekvapenie

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová okupujú po desiatich ligových stretnutiach 3. miesto, so ziskom 19 bodov (skóre 24:15). Horehronci pritom strácajú na vedúci Trenčín iba tri body.

„Železiari“ doposiaľ zaznamenali šesť výhier, jednu remízu a tri prehry. V poslednom súboji pred asociačným termínom ale nezískali ani bod, keď prehrali v Dunajskej Strede 2:3. Horehronci počas reprezentačnej prestávky odohrali prípravný duel s rakúskym LASK, pričom remizovali 1:1.

Vydarená sezóna medzi elitou

V minulom ročníku skončili Podbrezovčania v rámci základnej časti na 4. priečke, vďaka čomu sa predstavili v skupine o titul. V nej si svoje postavenie postrážili a v pozícii nováčika tak zaznamenali veľmi úspešnú sezónu.

„Železiari“ síce neuspeli v následnej baráži o Európsku konferenčnú ligu (EKL), no napriek tomu museli byť na Horehroní s uplynulým ročníkom spokojní.

„Ruža“ to na „železiarov“ vie

V predošlej sezóne odohral Ružomberok s Podbrezovou tri vzájomné stretnutia, pričom v dvoch prípadoch sa z výhry tešili Liptáci. Zaujímavosťou je, že „Ruža“ si obe výhry pripísala na Horehroní, keďže doma s vtedajším nováčikom remizovala 2:2.

Na ihrisku Podbrezovej najskôr triumfovala 2:0 a v semifinále baráže o EKL vyhrala dokonca rozdielom triedy (3:0), pričom všetky góly strelila v prvom polčase.

Najskôr liptovské derby, potom severoslovenské

Po zápase s Podbrezovou odohrajú „Tomkovci“ najbližší súboj v stredu 25. októbra o 16:00 h, keď v rámci 4. kola Slovnaft Cupu privítajú na vlastnom štadióne Liptovský Mikuláš. O ďalšie tri dni (28. október) čaká oranžových na domácom trávniku stretnutie proti Žiline.