Negatívna séria Ružomberka na pôde Zlatých Moraviec pokračuje

Ružomberok nezvíťazil v Zlatých Moravciach už viac ako šesť rokov. Fotografia: Rudolf Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok odohrali cez víkend zápas 6. kola Fortuna ligy v Zlatých Moravciach. Liptáci na pôde posledného mužstva ligy nepotvrdili úlohu favorita a s ViOnom iba remizovali 2:2.

Zverenci Petra Struhára sa v tomto ročníku nenachádzajú v ideálnej forme. V doterajšom priebehu najvyššej slovenskej súťaže zaznamenali Ružomberčania v šiestich stretnutiach až štyri remízy a iba dvakrát sa tešili z plného bodového zisku.

Liptáci síce naposledy vo Fortuna lige prehrali vo februári, ale podobne ako v minulom ročníku, sa z nich postupne stáva remízový kráľ. Túto nálepku sa im nepodarilo odstrániť ani v zápase proti Zlatým Moravciam. „Ruža“ nezvíťazila na pôde ViOnu viac ako šesť rokov, keďže ostatné víťazstvo Liptákov na tomto ihrisku sa zrodilo v roku 2016.

Rýchly gól „Ruže“

Lepší úvod do stretnutia mali Ružomberčania. Tí sa ujali vedenia už v 7. minúte, keď sa po výbornej kolmici Alexandra Mojžiša presadil prvýkrát v sezóne Štefan Gerec – 0:1. Zakrátko mohlo byť vyrovnané, keď sa po obrovskej chybe brankára „Ruže“ Tomáša Frühwalda dostal k lopte Tomáš Ďubek.

Pred kapitánom ViOnu stála iba poloprázdna brána, ale napriek tomu skúsený stredopoliar neskóroval, pretože jeho strelu fantasticky zblokoval kapitán Ružomberka Ján Maslo. Liptáci sa počas prvého polčasu mohli dostať aj do dvojgólového vedenia, ale svoje šance nevyužili.

Ružomberčania opäť nezvládli záver duelu

V druhom dejstve sa ale hráči ViOnu výrazne osmelili. Odmenou im bol vyrovnávajúci gól v 62. minúte, keď sa po centri Vikriho presadil hlavičkou Tomáš Horák. Remízový výsledok trval iba krátko. O šesť minút neskôr po centri Adama Tučného skóroval taktiež hlavou Marko Kelemen a Liptáci opäť viedli – 1:2. Domáci následne pritlačili hostí a napokon sa dočkali zaslúženého vyrovnania.

V 87. minúte sa po prihrávke aktívneho Karola Mondeka presadil bývalý hráč Ružomberka Adam Brenkus a vyrovnal skóre duelu na konečných 2:2. V samom závere sa obe mužstvá snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Najbližšie k nemu boli domáci v 94. minúte. Egy Vikri ale zahodil nemožné, keď z tesnej blízkosti trafil iba žrď ružomberskej brány. Stretnutie sa tak skončilo zaslúženou remízou.

Spravodlivá deľba bodov

Tréner Zlatých Moraviec Ján Kocian nebol s remízou spokojný. Zároveň ale vyzdvihol výkon svojho tímu, ktorý bojoval o víťazstvo až do posledných sekúnd duelu. „Musím povedať, že bod sa nám máli. Dostávame pomerne lacné góly, naopak, my sa na gól strašne nadrieme. Musím pochváliť mužstvo za snahu ísť za víťazstvom až do samého záveru. Myslím si, že stretnutie sa muselo divákom páčiť, mužstvo ukázalo charakter, nemám mu čo vyčítať.“

Podľa ružomberského kormidelníka Petra Struhára je deľba bodov spravodlivá. Mrzel ho však inkasovaný gól v závere stretnutia, o ktorý sa postaral exružomberčan Adam Brenkus. „Do Zlatých Moraviec sme prišli vyhrať. Nakoniec si myslím, že remíza je zaslúžená. V prvom polčase sme sa mohli dostať do dvojgólového vedenia. Mrzí ma, že práve náš bývalý hráč Brenkus bol tým, ktorý nám dal vyrovnávajúci gól.“

Záložník Adam Brenkus, ktorý pred aktuálnou sezónou prestúpil práve z Ružomberka do Zlatých Moraviec, bol šťastný zo strelenia gólu. Bývalý hráč „Ruže“ sa pritom na hraciu plochu dostal až v 78. minúte ako striedajúci hráč. „Od začiatku druhého polčasu bolo vidieť, ktoré mužstvo chce viac vyhrať. Ukázali sme, že sa oplatí chodiť na naše zápasy, pretože naša hra sa začína celkom dobre vyvíjať.“

Náročný program „Struhárovcov“

Ružomberčanom už po štvrtej remíze v sezóne patrí po šiestich odohraných zápasoch delené 4. miesto, keď nazbierali rovnako ako Podbrezová 10 bodov. Najbližšie Liptákov čaká stretnutie 2. kola Slovnaft Cupu proti OŠK RENOP Liptovská Teplá, ktoré sa uskutoční v stredu 24. augusta o 17:00 h na ihrisku súpera.

Po pohárových povinnostiach privíta „Ruža“ na domácom štadióne majstrovský Slovan Bratislava (28. augusta) a augustový program ukončí v Michalovciach (31. augusta). Aj začiatok septembra budú mať Ružomberčania nabitý, pričom ich čakajú hneď dva domáce súboje.

Septembrový program otvoria Liptáci v nedeľu 4. septembra proti Trnave. Náročné obdobie ukončí „Ruža“ v sobotu 10. septembra, keď na vlastnom štadióne privíta v severoslovenskom derby MŠK Žilina. Následne čaká na Ružomberčanov zaslúžená pauza. Po prestávke odohrajú zverenci Petra Struhára najbližší ligový duel až 1. októbra, keď opätovne na domácom ihrisku nastúpia proti nováčikovi zo Skalice.