Nevydarený začiatok sezóny

Ružomberčania sa v lige nachádzajú na 9. mieste. Foto: Rudolf Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok majú za sebou prvú časť nového ligového ročníka. Počas neho odohrali sedem duelov, v ktorých zaznamenali tri výhry, dve remízy a rovnaký počet prehier.

Liptáci obsadili v uplynulej sezóne najvyššej futbalovej súťaže 7. miesto. Napriek tomu bojovaliúčasť v predkole Európskej konferenčnej ligy UEFA, no neboli v nej úspešní. Po nevydarenom ročníku skončil pod Čebraťom tréner Peter Struhár, pričom kormidlo po ňom prebral jeho asistent Peter Tomko.

Oranžoví počas letnej prípravy odohrali šesť zápasov, v ktorých si pripísali štyri výhrydve prehry. Na druhej strane ale prešiel káder Liptákov razantnými zmenami, keď ho opustilo11 hráčov (9 z nich išlo na hosťovanie, pozn. red.). Naopak, do centra dolného Liptova zavítalo šesť posíl.

Prehra v derby

Futbalisti spod Čebraťa otvorili novú sezónu súbojom v Žiline. Oranžoví pod Dubňom ale nenadviazali na slušné výsledky z prípravy a v severoslovenskom derby prehrali 1:3.

V ďalšom kole nastúpili „Tomkovci“ na vlastnom ihrisku proti Skalici. Ani tento zápas nezačala „Ruža“ ideálne, keď po polčase prehrávala 0:1. Po zmene strán ale Ružomberčania otočili skóre vo svoj prospech a napokon triumfovali 2:1.

Následne sa oranžoví opätovne predstavili na domácom štadióne, tentokrát proti Dunajskej Strede. Liptáci po úvodnej 45-minútovke viedli nad vicemajstrom 1:0. V druhom dejstve DAC vyrovnal stav a napokon sa duel skončil nerozhodne 1:1.

Katastrofa v Trenčíne

Vzápätí cestovali Ružomberčania pod hrad Matúša Čáka, kde ich čakal zápas proti Trenčínu. Mužstvo spod Čebraťa v stretnutí ale absolútne vybuchlo, keď v prvom polčase v rozpätí 12 minút štyrikrát inkasovalo. V druhom dejstve už iba zmiernil prehru „Ruže“ Štefan Gerec. Liptáci napokon po podpriemernom výkone prehrali vysoko 1:4.

Pár dní po výbuchu s Trenčínom cestovala „Ruža“ na trávnik účastníka V. ligy – ŠK Dynamo Diviaky, kde sa predstavila v rámci 2. kola Slovnaft Cupu. Oranžoví zvládli úlohu favorita a zvíťazili presvedčivo 4:0.

V ďalšom ligovom kole mali Ružomberčania voľno, keďže duel so Slovanom Bratislava bol odložený až na koniec septembra.

Posledný gól v ružomberskom drese

Nateraz posledný ligový súboj odohrali „Tomkovci“Banskej Bystrici. Dukla začala stretnutie lepšie, keď po prvej časti hry viedla 1:0. V druhej 45-minútovke Liptáci vyrovnali stav na konečných 1:1 zásluhou Tomáša Bobčeka.

Ako sa neskôr ukázalo, bol to jeho posledný gól v oranžovom drese, keďže pár dní po tomto stretnutí prestúpil už bývalý ružomberský útočník do poľského druholigového tímu KS Lechia Gdaňsk.

„Ruža“ zvládla povinnú jazdu

Posledný duel pred reprezentačnou prestávkou odohrali Ružomberčania na pôde účastníka IV. ligy – TJ Sokol Zubrohlava, kde sa predstavili v rámci 3. kola Slovnaft Cupu. Liptáci v stretnutí potvrdili papierové predpoklady a po výhre 3:0 postúpili do ďalšieho kola.

Po asociačnom termíne odohrá „Ruža“ najbližšie stretnutie v sobotu 16. septembra o 18:00 hod., keď na vlastnom štadióne vyzve nováčika najvyššej futbalovej súťaže – FC Košice.

Výsledky MFK Ružomberok v prvej časti sezóny 2023/24:

Niké liga:

• 1. kolo: MŠK Žilina – MFK Ružomberok 3:1
  • 2. kolo: MFK Ružomberok – MFK Skalica 2:1
  • 3. kolo: MFK Ružomberok – FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:1
  • 4. kolo: AS Trenčín – MFK Ružomberok 4:1
  • 5. kolo: MFK Ružomberok – ŠK Slovan Bratislava /odložený/ (zápas sa uskutoční v stredu 27. septembra)
  • 6. kolo: MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Ružomberok 1:1