Notebook si zabudol v autobuse na sedadle

V prvý januárový týždeň zaznamenali mestskí policajti niekoľko výjazdov, ktoré pomohli viacerým osobám. V ostatných prípadoch riešili prevažne alkohol u neplnoletých.

Notebook si zabudol v autobuse na sedadle

V pondelok 9. januára v podvečerných hodinách kontaktoval Mestskú políciu (MsP) v Ružomberku obyvateľ centra dolného Liptova, ktorý si zabudol notebook v autobuse Mestskej autobusovej dopravy (MAD).

Mestskí policajti išla teda na stanicu, kde sa od ostatných vodičov autobusov snažili zistiť číslo linky. To sa nepodarilo, no na základe informácií od oznamovateľa išli po trase autobusu.

,,Na sídlisku Baničné, na konečnej zastávke, kontaktovali vodiča a na zadných sedadlách našli zabudnutú tašku s notebookom a ďalšími dokladmi,“ priblížil Roman Jankovič z MsP a dodal, že mestskí policajti následne kontaktovali oznamovateľa a nájdené veci mu osobne odovzdali.

15-ročné dievča nafúkalo 1,25 promile

V pondelok 2. januára večer na tiesňovú linku MsP oznamovateľ uviedol, že na Ulici Plavisko, v blízkosti nákupného centra, sa nachádza partia mladých pod vplyvom alkoholu.

,,Hliadka na mieste našla šiestich mladých ľudí, pričom alkohol na verejnosti požívali štyria. Jeden dospelý, 19-ročný muž, ktorý podal alkohol trom mladistvým,“ uviedol R. Jankovič. Mestskí policajti za podanie alkoholického nápoja osobe mladšej ako 18 rokov uložili mladému mužovi blokovú pokutu.

Mladistvými boli dvaja 16-roční chlapci a jedno 15-ročné dievča, ktoré malo v dychu 1,25 promile. Policajti následne kontaktovali rodičov mladistvých a v ich prítomnosti im uložili blokové pokuty za požívanie alkoholických nápojov na verejnosti. Zároveň ich poučili, že vecou sa ďalej bude zaoberať poverený príslušník MsP, ktorý musí vec v zmysle zákona oznámiť ďalším kompetentným úradom.

O deň neskôr mestskí policajti riešili požívanie alkoholických nápojov na verejnosti na základe kamerového systému na sídlisku Klačno.

,,Na Ulici Liptovská sa nachádzala skupina šiestich osôb, pričom štyri z nich požívali alkohol,“ uviedol R. Jankovič. Na miesto vyslali hliadku MsP, ktorá stotožnila podozrivé osoby. ,,Išlo o troch mužov a jednu ženu, všetci s trvalým pobytom v okrese Ružomberok,“ dodal Jankovič. Za priestupky proti verejnému poriadku im policajti uložili blokové pokuty.

Staršia pani sa vymkla, pomoc jej zavolala dcéra z Košíc

Vo štvrtok 5. januára večer prijal operačný príslušník MsP telefonát, v ktorom žiadala o pomoc pani z Košíc. ,,Dôvod, prečo kontaktovala mestskú políciu bol ten, že v Ružomberku žije jej matka, ktorá má viac ako 80 rokov. Tá bola venčiť psíka a pri odchode si zabuchla dvere na byte,“ priblížili mestskí policajti.

Operačný príslušník preto kontaktoval zamestnanca z kľúčovej služby, ktorý prišiel dvere otvoriť, no býva na sídlisku Roveň a nemal sa ako na Klačno dostať. Hliadka ho preto vyzdvihla v mieste trvalého bydliska a priviezla ku vymknutej pani. ,,Za pár sekúnd boli dvere otvorené a ochotný muž nevzal od staršej pani peniaze. Po tom, ako sa pani dostala domov, odviezla hliadka pána z kľúčovej služby domov,“ dodali policajti.

Mestskí policajti pomohli turistom

Po tretej hodine rannej si obsluhujúci policajt všimol na monitore kamerového systému podnapitého muža, ktorý sa pohyboval po Parku Š. N. Hýroša. Podľa polície bol zmätený a dezorientovaný, taktiež hrozilo, že sa mu v takom stave niečo stane. ,,Vyslaná hliadka zistila, že ide o občana Rakúska, ktorý je ubytovaný v jednom z penziónov v Ružomberku. V jeho stave by však nebol schopný dostať sa tam bezpečne a preto ho hliadka do penziónu odviezla,“ informoval Jankovič.

O hodinu neskôr na Ulici Mostová hliadka na základe telefonického oznámenia našla na zemi 35-ročného muža. ,,Policajti muža prebrali a zistili, že má trvalé bydlisko v Nitre, no v súčasnosti býva v jednej z obcí na Orave. Keďže si chcel zobrať taxík, hliadka mu ukázala cestu na ich stanovište,“ uviedli policajti.

Občania cestujúci vlakom sa v sobotu 7. januára obrátili na MsP so sťažnosťou, že vo vestibule železničnej stanice sa nachádzajú bezdomovci, ktorí zaberajú lavičky a zápachom obťažujú svoje okolie. ,,Hliadka na mieste našla štyroch známych bezdomovcov, troch mužov a jednu ženu. Keďže sa nechystali nikde cestovať, vyzvali ich, aby priestory stanice opustili,“ informovali z MsP.

Mladiství z internátu popíjali na verejnosti

Vo štvrtok 12. januára hliadka MsP preverovala telefonické oznámenie, že na Námestí Andreja Hlinku sa nachádza partia mladých ľudí, ktorí tam požívajú alkohol. ,,Hliadka na mieste našla siedmich mladých ľudí, šesť mladistvých dievčat vo veku 16 až 17 rokov a jedného 18-ročného chlapca,“ uviedol Jankovič.

Väčšina dievčat bola ubytovaná na internáte v Ružomberku, policajti preto kontaktovali zodpovednú vychovávateľku, ktorá po dievčatá prišla. V dvoch prípadoch po dcéry prišli rodičia. ,,Všetci siedmi sa priznali k požívaniu alkoholu na verejnosti, u mladistvých to potvrdili aj dychové skúšky. Rekordérkou bolo jedno dievča, to malo v dychu 1,25 promile,“ informoval Jankovič.

Za požívanie alkoholu na verejnosti im policajti uložili blokové pokuty a nerešpektovaním zákazu požívania alkoholu osobami mladšími ako 18 rokov sa ďalej zoberá poverený príslušník MsP.

Zdroj: MsP Ružomberok

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.