Nový online systém kupovania lístkov v mestských autobusoch

Od piatkového večera nebude fungovať pôvodný systém MHD na mestskom webe. Nový systém začne platiť od pondelka. Dovtedy je možné zakúpiť len krátkodobé cestovné lístky na samoobslužných validátoroch alebo u vodiča.

Mestský autobusový dopravca v Ružomberku nasadzuje nový systém e-shopu a mobilnej aplikácie MHD Ružomberok a prechádza na nový systém. Webová stránka mesta a jej ostatné funkcie budú naďalej plne funkčné.

,,Od dnešného večera 22:00 (piatok 21. októbra – pozn. red.) nebude možné nakupovať nové dlhodobé cestovné, nabíjať nový kredit na dopravné karty či vydávať nové dopravné karty, alebo meniť stav vydaných dopravných kariet,” uviedlo mesto v príspevku na sociálnej sieti. Zmena systému bude trvať do pondelka 24. októbra 9:00 h ráno.

Mesto ďalej informovalo, že tarifný systém v autobusoch bude plne funkčný na bežný nákup krátkodobého cestovného na samoobslužných validátoroch alebo u vodiča. Cestujúci zaplatia štandardne, čiže dopravnou kartou s kreditom, platobnou kartou, mobilným telefónom s NFC alebo v hotovosti u vodiča. Vydané dlhodobé cestovné je taktiež štandardne v platnosti.

Počas víkendu nastane zmena

Cez víkend prebehne migrácia dát na nový systém. ,,Do nového systému budú počas víkendu prevedené všetky dáta tak, aby ste od pondelka rána 9:00 hod. mohli opätovne nakupovať dlhodobé cestovné, nabíjať kredit na dopravné karty, žiadať o nové dopravné karty, ale hlavne sa spustí nová virtuálna dopravná karta v mobilnej aplikácii, ktorá si vyžaduje prihlásenie. Nový e-shop bude fungovať aj na stránke www.mhdrk.sk , kde sa v pravom hornom rohu zobrazí nové tlačidlo E-SHOP,” priblížilo mesto postup.

Novú aplikáciu MHD Ružomberok si môžete stiahnuť už teraz a využívať väčšinu jej funkcií aj bez prihlásenia. V aplikácii nájdete vyhľadávač spojov so zobrazením trasy a podrobnosti o ceste, mapu s aktuálnou polohou zastávok a autobusov s informáciou o jeho čase príchodu, odchody – cestovné poriadky zoradené podľa zastávok a najbližších odchodov.

Prihlásenie a využívanie aplikácie a e-shopu na nákup dlhodobého a krátkodobého cestovného či virtuálnej dopravnej karty bude spustené od pondelka 9:00 h doobeda.

Link na Apple store

https://apps.apple.com/…/mhd-ru%C5%BEomberok/id6443812611

Link na Android – Google Play

https://play.google.com/store/apps/details…  

Cestujúci sa budú môcť následne prihlásiť do aplikácie či e-shopu nasledovne:

cestujúci bez registrácie e-mailového účtu na súčasnej www.mhdrk.sk sa môžu od pondelka rána zaregistrovať a vytvoriť si tak účet v novej mobilnej aplikácii. Zároveň sa pod týmto účtom budú môcť prihlásiť do nového e-shopu na www.mhdrk.sk. Môže sa postupovať aj opačne,

cestujúci, ktorí už majú vytvorený e-mailový účet na súčasnej www.mhdrk.sk si po jeho zadaní do novej aplikácie alebo nového e-shopu musia nechať vygenerovať nové heslo cez tlačidlo Zabudnuté heslo, e-mail tak zostáva rovnaký. Pokiaľ máte pod účtom viacero dopravných kariet (rodinní príslušníci, atď.) zobrazia sa vám aj ostatné karty, ktoré si v nastaveniach pomenujete,

cestujúci, ktorí majú vydanú plastovú dopravnú kartu, ale nie sú zaregistrovaní na súčasnom e-shope, no chcú začať používať novú aplikáciu či e-shop, musia navštíviť dopravnú kanceláriu na zastávke MAD Železničná stanica, kde im pracovníci vytlačia údaje pre zaregistrovanie karty v novom e-shope. V novom e-shope či mobilnej aplikácii sa zaregistrujú a pridajú si kartu k účtu. Automaticky sa im vyplnia všetky údaje ku karte a budú môcť kartu nabíjať alebo kupovať dlhodobé či krátkodobé cestovné.

Ružomberská radnica na záver dodala, že ďalšie podrobnosti, inštruktáže a návody budú zverejnené na webovom sídle mesta v pondelok ráno.

Zdroj: FB/Mesto Ružomberok

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.