Obrovské trápenie. Ružomberok nedokázal zdolať posledný tím tabuľky

Ružomberčania nestrelili najslabšiemu tímu súťaže ani gól. Foto: Rudolf Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok remizovali v sobotu 30. septembra v rámci 9. kola Niké ligy s MFK Zemplín Michalovce 0:0. Liptáci nezvíťazili už v treťom zápase v rade.

Zverenci Petra Tomka sa pred týmto duelom nachádzali na 8. priečke, keď doposiaľ získali 9 bodov. Na druhej strane, Zemplínčania okupovali pred stretnutím v Liptove posledné 12. miesto, so ziskom jediného bodu.

Aj keď Ružomberčania odohrali už tretí súboj v priebehu týždňa, tak vzhľadom na tabuľkové postavenie a trénerské zmeny na Zemplíne (bývalý kouč Ružomberka Peter Struhár sa vo štvrtok stal hlavným kormidelníkom Michaloviec, pozn. red.), boli jednoznačným favoritom zápasu. V samotnom dueli ale túto skutočnosť nepotvrdili…

Nezáživný zápas

Na druhé domáce stretnutie ružomberských futbalistov po sebe bolo zvedavých 1 120 divákov. Tí videli v nevľúdnom počasí podpriemerný ligový zápas. Na prvú veľkú  šancu si priaznivci „Ruže“ počkali až do 29. minúty, keď center Samuela Šefčíka tečoval jeden z hosťujúcich hráčov na žrď svojej brány.

O ďalšie dve minúty mal gól na kopačke Štefan Gerec, avšak vybehnutého brankára hostí Benjamína Szárasa neprekonal kvôli defenzívnemu zákroku michalovskej obrany. Aj preto sa prvý polčas skončil bezgólovo.

Ofenzívne trápenie

Aj po zmene strán pokračovala futbalová nuda pod Čebraťom. Liptáci síce mali viac z hry, mali územnú a hernú prevahu, no z tej nič nevyťažili. Naďalej sa totiž trápili vo finálnej tretine ihriska a mali problém vytvoriť si súvislú akciu.

Po hodine hry dali prvýkrát o sebe vedieť aj Michalovčania, lenže strelu Gina van Kessela zneškodnil pozorný ružomberský brankár. O pár minút vystrelil spoza šestnástky Marián Chobot, no jeho pokus bol lahôdkou pre michalovského gólmana. O niekoľko okamihov nastala skrumáž pred domácou bránou, tú ale hostia nedokázali využiť.

Jedenásť rohových kopov

V 74. minúte si oranžoví vypracovali najväčšiu príležitosť v druhom polčase, avšak hlavička Matúša Malého tesne minula hosťujúcu svätyňu. Len pre zaujímavosť, „Ruža“ zahrávala v zápase až 11 rohových kopov, lenže z nich nič nevyťažila. V záverečnej desaťminútovke mohli Zemplínčania strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no proti bol pozorný Ivan Krajčírik.

MFK Ružomberok napokon iba remizoval s poslednými Michalovcami 0:0. Liptáci v boji o hornú šestku stratili dva cenné body, pričom nedokázali prekonať najhoršiu defenzívu v súťaži. Zaujímavosťou stretnutia bolo to, že v ňom hlavný arbiter Peter Kráľovič neudelil žiadne kartové napomínanie.

Hlasy trénerov

Peter Tomko, tréner MFK Ružomberok: Pre nás to bol ťažký zápas, ale ani nie kvôli súperovi. Chlapcom po dvoch predchádzajúcich náročných stretnutiach chýbali sily v poslednej tretine ihriska. A to, podľa mňa, rozhodlo. My sme celý duel dominovali, ale vpredu sme neboli schopní byť trochu variabilnejší a kreatívnejší. Z toho pohľadu je to asi spravodlivá remíza, hoci nás mrzí. Chalani všetky tri zápasy odmakali, no bohužiaľ, dnes máme iba bod.“

Peter Struhár, tréner MFK Zemplín Michalovce: „Prišli sme sem s cieľom bodovať. Nebol to jednoduchý duel, veľmi rýchlo sa udiali nejaké veci v klube. Musím pochváliť chalanov za to, že sa držali taktického plánu. Našim cieľom bolo zastabilizovať obranu, lebo v nej nás tlačí topánka. Tento zámer bol aj splnený. Dalo sa čakať, že v druhom polčase sa nám viac otvorí priestor a keby sme mali trochu viac šťastia, mohli sme z dvoch šancí streliť aj gól. S bodom som však spokojný, myslím si, že stretnutie bolo vyrovnané.“

Vyhrá „Ruža“ do tretice na vlastnom štadióne?

Liptáci po štvrtej remíze v sezóne ostali na 8. mieste tabuľky, so ziskom 10 bodov. Najbližší súboj odohrajú ružomberskí futbalisti v piatok 6. októbra o 17:30 hod., keď opätovne na domácom trávniku privítajú FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble.