Dolnoliptáci v novom ročníku Slovnaft cupu: Bešeňová a Švošov postúpili do druhého kola, Likavčania vypadli

Cez víkend odštartoval 52. ročník Slovenského pohára. Zastúpenie v ňom mali aj dolnoliptovské obce. Bešeňová si poradila s Rakytovcami 4:2, Likavka prehrala s Dolným Kubínom vysoko 5:1 a Švošov si v Strečne vybojoval výhru 3:0.

Do nového ročníka Slovnaft cupu sa prihlásilo spolu 229 tímov. „Prvé kolo je založené na regionálnom princípe, to znamená, že sa medzi sebou stretnú spravidla len mužstvá z jedného regiónu,“ vysvetľuje pre pohárový portál vedúci oddelenia riadenia súťaží Miroslav Richtárik.

„Dvojice prvého kola si žrebujú samotné regióny, následne sa vytvorí pavúk, ktorý je platný aj pre ďalšie dve kolá. Od štvrtého kola sa už každé ďalšie žrebuje samostatne,“ dodáva Richtárik.

Postup Bešeňovej a Švošova

Dolnoliptovský región zastupujú v pohári štyri tímy, z ktorých tri majú svoje zápasy už za sebou. Bešeňová doma pred tristo divákmi privítala Rakytovce. Hostia na domácich nestačili a podľahli im 2:4.

Za Bešeňovú sa presadil dvakrát Zošák a po jednom góle pridali Vierik a Kapláň. Nasledujúce kolo pohára odohrajú Bešeňovčanci na Orave v Nižnej, ktorá v prvom kole po penaltách vyradila tím TJ Družstevník Dlná na Orave. Pokiaľ bude šťastie na strane Bešeňovej a zápas s Nižnou zvládnu, tak ich bude čakať v treťom kole buď Dolný Kubín alebo Púchov.

Do druhého kola Slovnaft cupu postúpili aj futbalisti Švošova, ktorý na ihrisku pod Strečnianskym hradom vyhrali rozdelom triedy 3:0. Zápas sledovali asi dve stovky divákov.

„Prvý polčas pôsobil z oboch strán rozpačito. Na nie veľmi ideálne pripravenom trávniku sme videli množstvo nepresností a ani jedno družstvo si nevytvorilo jednoznačnú príležitosť na skórovanie,“ píše OŠK Švošov na sociálnej sieti.

„V druhom polčase už ale naši futbalisti začali dominovať. Prispeli k tomu aj dobré striedania. Dá sa povedať, že zápas rozhodla kvalitnejšia striedačka hostí.“ Zo vsietených gólov sa tešil Jakub Roštek, Juraj Vrlík, a Šimon Žiara.

Do Švošova na druhé kolo pricestujú kysuckí futbalisti Slávie Staškov, ktorí porazili Bytču po penaltovom rozstrele 5:4. V prípade, že Švošov svojho súpera porazí, hrať bude v treťom kole buď s Višňovým alebo Liptovským Mikulášom.

Likavčania v pohári skončili, Ružomberčania ešte len začnú

Svoj zápas cez víkend odohrali aj futbalisti Likavky, ktorí privítali Dolnokubínčanov. Prvý polčas MFK Dynamo Dolný Kubín strelil v Likavke dva góly, druhý polčas pridal ďalšie tri. Za Likavku skóroval len Marek Pindura.

„Sme ukázali, že kvalita je na našej strane,reagoval po zápase záložník Dolného Kubína Marek Machaj. „Súper hrýzol, aj keď dali gól na 1:2, tak nachvíľu prebrali iniciatívu. Mali tam viacero dobrých útokov. Som ale spokojný so svojim výkonom i výkonom nášho tímu,“ dodal Machaj. Dolný Kubín v ďalšom kole privíta na domácom trávniku futbalistov Púchova.

Do 52. ročníka Slovenského pohára sa, samozrejme, prihlásili aj Ružomberčania, ktorí sa v predchádzajúcom ročníku prebojovali až do finále, kde však nestačili na bratislavský Slovan.

MFK Ružomberok nasadený do druhého kola Slovnaft cupu si zmeria sily s ŠK Odeva Lipany, ktoré v prvom kole zvíťazili s TJ Dvorníky – Včeláre 4:1. Liptáci odohrajú svoj zápas 19. augusta v Lipanoch a ak postúpia vyzvú lepšieho z dvojice Sabinov – Prešov.

Výsledky dolnoliptovských tímov v prvom kole Slovnaft cupu 2020/2021:

OŠK Bešeňová (V. liga) – FC Rakytovce (III. liga) 4:2 (1:1)

OŠK Bešeňová: Pažitka – Bartoš, Baďo, Jacko (85. Hric), Maďarec (64. P. Vierik), Mário Almaský, Janiga, Zošák, Teličák, Kapláň (85. Kaplánek), Uram (50. E. Vierik)

FC Rakytovce: Höger – Griglak, Sojka, Marchuk, Konder, Vavák (53. Pavlík), Greško, Kolláti, Neušel, Podkonický (55. Pšida), Kohút

Góly: 15. a 47. Zošák, 61. E. Vierik, 70. Kapláň – 12. Kohút, 78. Konder (z 11 m)

Žlté karty: 49. Baďo, 78. Vierik – 43. Marchuk, 63. Kohút, 84. Neušel

Rozhodovali: Chmúrny – Scherer, Čordáš

Diváci: 300

 

FK Strečno (V. liga) – OŠK Švošov (V. liga)  0:3 (0:0)

FK Strečno: Šmida – Kocian, Patrik Beháň,  Marek Beháň, Ondráš (13. Kán), Ďanovský (74. Štadáni), Jakub Beháň, Tichý (46. Mračník), Rastislav Beháň, Melo, Tučník (56. Syrovatka)

OŠK Švošov: Sliacky – Marcoň (56. Vrlík), Marek Žiara, Dauda (56. Drdák), Jakub Roštek (72. Gerec), Šimon Žiara, Tadeáš Lacko (80. Kubernát), Samuel Lacko, Samuel Roštek (71. Dávid Lacko).

Góly: 63. Jakub Roštek (11 m), 76. Vrlík, 80. Šimon Žiara

Žlté karty: 41. Kocian, 62. Šmida – 39. Roštek, 41. Dauda, 45. Šimon Žiara

Rozhodovali: Hraško – Gregorec, Labuda

Diváci: 200

 

OŠK Likavka (V. liga) – MFK Dynamo Dolný Kubín (IV. liga) 1:5 (0:2)

OŠK Likavka: Drígel – Naď (63. Prekop), Hančík, Gallo, Lukáč, Kondra, Široň (72. Volf), Marek Pindura, Šimo (78. Lupták), Juraj Pindura, Sališ

MFK Dynamo Dolný Kubín: Spišák – Ončák (56. Chovanec), Sopúch, Beňuš (85. Nemček), Zanovit, Kolorédy, Lach (46. Murín), Machaj, Otruba, Brienik, Sučák

Góly: 53. M. Pindura – 30. a 74. a 90. Otruba, 11. a 86. Kolorédy.

Žlté karty: 61. Otruba, 76. Sopúch

Rozhodovali: Petrík – Verdžák, Medveď

Diváci: 400

 

Titulná fotografia – Bešeňovský hráč Lukás Teličák počas zápasu s Rakytovcami. Zdroj – FB, OŠK Bešeňová

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.