Hanba, blamáž, katastrofa. Ružomberok vybuchol v Trenčíne

Ružomberčania utŕžili v Trenčíne poriadny debakel. Foto: Rudolf Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok prehrali v sobotu 19. augusta v rámci 4. kola Niké ligy s AS Trenčín 1:4. Liptáci inkasovali všetky góly v prvom polčase.

Zverenci Petra Tomka mali na svojom konte pred týmto stretnutím 4 body. Na druhej strane, Trenčania v doterajšom ročníku najvyššej súťaže získali 6 bodov.

4 góly za 12 minút

Ružomberčania nepredviedli na Sihoti v prvom polčase absolútne nič. Na druhej strane, Trenčín od úvodu hýril aktivitou a udával tempo stretnutia. Liptáci celú 45-minútovku horeli ako fakle a domáci si z nich urobili trhací kalendár.

Úvodnú šancu duelu si vypracovali Trenčania v 10. minúte, no Artur Gajdoš mieril vedľa. Onedlho sa ten istý hráč ocitol v obrovskej príležitosti, avšak fantasticky ho vychytal ružomberský brankár Ivan Krajčírik.

V ďalších minútach si síce domáci nevypracovali žiadnu výraznejšiu akciu, no naďalej diktovali tempo zápasu. Následne však prišla smrtiaca 12-minútová pasáž Trenčína, počas ktorej štyrikrát skóroval.

Gólové hody na Sihoti

Domáci boli za svoju aktivitu odmenení v 27. minúte, keď sa po výbornej prihrávke exružomberčana Matúša Kmeťa presadil trestuhodne voľný Samuel Kozlovský1:0. Pri tomto góle úplne zaspala hosťujúca defenzíva.

Onedlho viedol Trenčín už dvojgólovým rozdielom. Hilary Gong sa po prihrávke A. Gajdoša poľahky uvoľnil cez Juraja Kotulu a jeho strelu k vzdialenejšej žrdi prekvapujúco pustil za svoj chrbát I. Krajčírik, na ktorého úkor ide tento gól – 2:0.

Deň otvorených dverí pokračoval…

36. minúte sa prvýkrát o slovo prihlásili aj Ružomberčania, lenže s pokusom Samuela Šefčíka si poradil domáci brankár Vozinha. Bola to jediná šanca Liptákov v úvodnom polčase. Vzápätí skóroval AS tretíkrát. Trenčania si krásne vyťukali súpera, H. Gong sa ocitol zoči-voči I. Krajčírikovi, no neulakomil sa a nahral úplne voľnému Njegosovi Kupusovicóvi, ktorý bez problémov pridal tretí gól3:0. Ani toto však nebol koniec ružomberskej skazy na Sihoti.

Ihneď po rozohrávke totiž aktívny H. Gong, ktorý robil Liptákom obrovské problémy, našiel výborným centrom hlavu Eynela Soaresa, ktorý dokonal deštrukciu „Ruže“ v prvom polčase – 4:0. Po úvodnej 45-minútovke Trenčania viedli zaslúžene 4:0. Naopak, Ružomberčania boli po tejto časti hry zrelí na uterák.

„Ruža“ naďalej horela

Na hrôzostrašné prvé dejstvo reagoval ružomberský tréner Peter Tomko dvomi striedaniami hneď na začiatku druhej 45-minútovky. Ani polčasová prestávka ale nezastavila Trenčín v rozlete.

Hneď v úvodnej 5-minútovke druhého dejstva si AS vypracoval tri obrovské príležitosti. Najskôr skončil center A. Gajdoša na žrdi hosťujúcej brány. Hneď na to zlikvidoval I. Krajčírik obrovskú šancu N. Kupisovića. O pár sekúnd, po chybe Jána Masla, zachránil Ružomberok od piateho gólu ich kapitán. Pri následnej dorážke odčinil svoje obrovské zaváhanie J. Maslo.

V 53. minúte bol blízko ku gólu Rahim Ibrahim, avšak jeho hlavička tesne minula hosťujúcu svätyňu. Následne domáci prestriedali a tempo zápasu postupne opadlo, no napriek tomu mali Trenčania duel pod jednoznačnou kontrolou.

Kozmetická úprava výsledku

V 66. minúte R. Ibrahim strieľaným centrom takmer prekvapil I. Krajčírika, ten si však dal pozor a podržal svoj tím. V 83. minúte sa vo výbornej pozícii ocitol Lucas Demitra, lenže s jeho pokusom si poradil ružomberský brankár. Vzápätí sa gólu na opačnej strane dočkali Ružomberčania, keď sa po centri Martina Chriena presadil hlavičkou striedajúci Štefan Gerec 4:1.

Do konca stretnutia sa už nič neudialo a tak AS Trenčín deklasoval MFK Ružomberok 4:1. Liptáci majú po neúplnom štvrtom kole Niké ligy najhoršiu defenzívu v súťaži, keď inkasovali deväťkrát.

Najskôr pohár, potom derby pod Urpínom

Najbližší duel odohrajú futbalisti MFK Ružomberok v stredu 23. augusta o 17:00 h, keď sa v rámci 2. kola Slovnaft Cupu predstavia na pôde účastníka V. ligy – ŠK Dynamo Diviaky. Stretnutie 5. kola Niké ligy MFK Ružomberok – ŠK Slovan Bratislava, ktoré sa malo pôvodne uskutočniť v sobotu 26. augusta, sa na žiadosť slovenského majstra odohrá až v stredu 27. septembra.

Najbližší ligový zápas čaká na oranžových v piatok 1. septembra Banskej Bystrici. Po tomto súboji príde na rad reprezentačná prestávka. Na domácom trávniku sa „Ruža“ najbližšie predstaví až 16. septembra, keď vyzve nováčika najvyššej futbalovej súťaže – FC Košice.

Niké liga – 4. kolo:

AS Trenčín – MFK Ružomberok 4:1 (4:0)

Góly: 27. Kozlovský, 30. Gong, 37. Kupusović, 39. Soares – 84. Gerec. Žlté karty: Bariš – Kotula, Šefčík. Rozhodovali: Glova – Vass, Bobko – Choreň. Diváci: 1 512.

AS Trenčín: Vozinha – Kmeť, Bondarenko, Stojsavljevič, Kozlovský – Ibrahim, Bariš (C) (46. Bagin), Gajdoš (67. D. Hollý) – Gong (59. Sunday), Kupusović (80. Akila), Soares (80. Demitra).

MFK Ružomberok: Krajčírik (C) – Mrva, Maslo, Malý, Kotula (46. Úradník) – Luterán, Domonkos (57. Chrien), Lavrinčík (46. Zsigmund) – Chobot (57. Gerec), Boďa, Šefčík (85. Tučný).