Odpadu sa zbavoval do cudzích kontajnerov

Ružomberčan spaľoval odpad vo svojom dvore. Ďalší sa ho chcel zbaviť na Poľnej, v kontajneroch patriacim prevádzkam. Okrem nepovolenej likvidácie odpadu riešila mestská polícia i porušovanie zákazu vychádzania v Hrabove či viacero prípadov nadmerného užívania alkoholu.

Mestská polícia sumarizovala svoje výjazdy za posledné obdobie.

Odpad spaľoval v záhrade, druhý ho hádzal do cudzích kontajnerov

Hliadka mestskej polície, ktorá prechádzala sídliskom Roveň vo štvrtok 6. mája, si pri nákupnom centre všimla muža, ktorý tam močil na budovu a chodník. Pri kontrole totožnosti zistili, že ide o 33-ročného muža z Ružomberka. Za priestupok proti verejnému poriadku mu bola uložená bloková pokuta.

Počas štátneho sviatku 8. mája prichytili mestskí policajti pri nákupnom centre na ulici Poľná muža pri nedovolenej likvidácii odpadu. Zaparkoval pri zásobovacích rampách, kde z auta vyhadzoval odpad do kontajnerov patriacim prevádzkam. Keď zbadal hliadku, chcel zatvoriť kufor a odísť. Policajti 43-ročného muža vyzvali, aby vyhodený odpad z kontajnerov vybral. Na mieste ho za porušenie VZN o nakladaní s odpadmi pokutovali.

O deň neskôr mestská polícia opäť riešila likvidáciu s odpadom, ktorá bola v rozpore so zákonom aj VZN mesta. Muž na ulici Jelence vo svojom dvore spaľoval záhradný odpad, pričom sa chytil aj komunálny odpad, ktorý skladoval v blízkosti. Políciu zalarmovali okoloidúci, ktorí si všimli hustý čierny dym a obávali sa, či nehorí auto alebo pneumatiky. Majiteľ oheň hasil vodou z hadice. Aj v tomto prípade dostal dotyčný na mieste pokutu.

Porušený zákaz nočného vychádzania i zabudnuté kľúče v garáži 

V utorok 11. mája krátko pred polnocou nahlásili polícii partiu mladých ľudí v rekreačnej oblasti Hrabovo, ktorí porušovali nočný pokoj. Hliadka v blízkosti priehrady našla študentov vysokej školy, dve dievčatá vo veku 20 a 21 rokov a 20-ročného muža. Upozornili ich na platné opatrenia počas núdzového stavu a uložili im blokové pokuty.

V sobotu oznámil vodič prechádzajúci popri garážach na ulici Riadok, že v jednej z garáží niekto pravdepodobne zabudol kľúče. Na miesto bola vyslaná hliadka, ktorá po zistení, že majiteľ garáže sa na mieste nenachádza garáž uzamkla a kľúče zobrala na mestskú políciu. O veci informovali majiteľa garáže zanechaním odkazu na dverách, kde sa kľúče nachádzajú. Išlo o majiteľku, ktorá si zabudnuté kľúče osobne prevzala na mestskej polícii.

Stálica – alkohol 

Za posledné obdobie mestská polícia preverovala viacero oznámení súvisiacich s nadmerným požívaním alkoholu. Domnieva sa, že to možno súvisí s uvoľnením niektorých opatrení.

Podvečer v piatok 7. mája pred predajňou potravín sedel opitý muž vykrikujúci vulgarizmy. Hliadka zistila, že ide o muža bez domova, ktorý vraj nadáva na počasie. Mužovi pomohla na invalidný vozík, v záujme obnovenia verejného poriadku ho upozornila na nevhodné správanie a vyzvala ho, aby z miesta odišiel.

V ten istý večer pri hliadkovej činnosti našli policajti ležať muža na ulici Podhora. Išlo o 64-ročného muža z Ružomberka, ktorý po prebratí odišiel domov.

V sobotu si zase 40-ročný Ružomberčan pod vplyvom alkoholu pomýlil adresu a chcel sa dostať do bytovky, kde niekedy býval. Tam sa však nedostal a ostal ležať pred vchodom. Hliadka muža prebrala a pretože nebol zranený, posadila ho na blízku lavičku a vysvetlila mu, že býva na inej adrese. Večer hliadka v mestskej časti Polík preverovala oznámenie, že na zastávke MAD leží nejaký muž. Hliadka našla staršieho pána, ktorý bol takisto pod vplyvom alkoholu. Vzhľadom na vek mu pomohla dostať sa domov.

V stredu 12. mája v poobedňajších hodinách ležal na zemi na sídlisku Klačno 57-ročný muž. Do príchodu hliadky zavolali okoloidúci k mužovi zdravotnú pomoc, pretože ho nebolo možné zobudiť. Hliadka zotrvala na mieste, kým si ho neprevzali záchranári.

Zdroj: Tlačová správa Mestskej polície Ružomberok. 

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.