Odpojený karavan pri Ivachnovej zabil vodiča dodávky

Pri Ivachnovej sa stala vážna dopravná nehoda. Vodič dodávky utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol.

Nehoda sa stala v stredu napoludnie v katastri obce Ivachnová. Uverejnené informácie opisujú incident ako zrážku karavanu s protiidúcou dodávkou. „Z českého vozidla sa odpojil karavan, ktorý nabúral do dodávky Fiat,“ píše sa v príspevku Polície Slovenskej republiky na sociálnej sieti.

Na mieste zasahovali hasiči z Ružomberka aj Liptovského Mikuláša. „Po príchode hasičov na miesto udalosti bola z dodávky vyslobodená jedna zakliesnená osoba, ktorá svojim zraneniam na mieste podľahla,“ napísali príslušníci Prezídia Hasičského a záchranného zboru.

Obeťou je 45-ročný muž, ktorý smeroval od Liptovského Mikuláša do Ružomberka.

Štátna cesta medzi Ružomberkom a Ivanchnovou bola dlhšie neprejazdná. Neskôr sa autá zdržali na tomto úseku asi 40 minút. Ďalšie podrobnosti nehody vyšetruje žilinská polícia.

Vodič dodávky bol na mieste mŕtvy. Foto – Polícia SR
Rozbitý karavan, ktorý sa mal podľa dostupných informácií z nezistených príčin odpojiť. Foto – HaZZ

Titulná fotografia – nehoda pri Ivachnovej. Foto – HaZZ

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.