Opití zákazníci aj zlodej v potravinách zamestnali mestskú políciu

Ružomberskí mestskí policajti pomáhali minulý týždeň dievčaťu s epileptickým záchvatom, pokutovali zlodeja alkoholu, ktorý oslavoval 18. rokov a pomáhali čašníkom “zbaviť sa” neslušných hostí. 

Do jedného z podnikov v centre mesta vošiel v piatok, 2. marca, muž pod vplyvom alkoholu. Sadol si k voľnému stolu a zaspal. Obsluha ho niekoľkokrát upozornila, aby podnik opustil, na čo muž nereagoval. Nakoniec vec telefonicky oznámili na tiesňovej linke mestskej polície. Hliadka zistila, že muž má trvalý pobyt v okrese Gelnica, ale je ubytovaný na chate v rekreačnej časti Hrabovo. Po upozornení hliadkou z podniku odišiel.

O dva dni neskôr zase z iného podniku kontaktovala čašníčka mestskú políciu, pretože v pohostinstve mali problém s opitou zákazníčkou. Z predloženého občianskeho preukazu polícia zistila, že ide o 47-ročnú ženu z obce v okrese Ružomberok. Po výzve polície žena podnik opustila.

Počas sobotňajšej noci 3. marca si príslušník obsluhujúci kamerový systém všimol na ulici Panská muža, ktorý v ruke niesol sklenenú  fľašu, ktorú po chvíli hodil o zem. Vyslaná motohliadka zistila, že ide o mladíka z Dolného Kubína. Za priestupok proti verejnému poriadku mu bola na mieste uložená bloková pokuta.

V nedeľu 4. marca v poobedňajších hodinách hliadkovali mestskí policajti na stanici. Tam ich o pomoc požiadal vodič autobusu. Maloletá cestujúca dostala pravdepodobne epileptický záchvat. Vodič už medzitým stihol privolať sanitku. Jeden člen hliadky, absolvent strednej zdravotníckej školy, pomohol vyložiť dievča na lavičku a do príchodu záchranárov ju uložil do stabilizovanej polohy. Na mieste sa nachádzal aj brat dievčaťa, ktorý následne kontaktoval matku. Zdravotníci previezli dievča do nemocnice, na požiadanie príbuzných ich hliadka odviezla za dievčaťom.

Vo štvrtok 8. marca preverovala hliadka mestskej polície telefonické oznámenie, že v potravinách v centre mesta chytili zlodeja. Hliadka po príchode zistila, že do predajne vošiel mladý muž a pri regáli s alkoholom si pod bundu vložil fľašu vína. Prešiel popri pokladni a keď chcel z predajne odísť bez zaplatenia, zastavila ho predavačka. Mestskí policajti zistili, že mladík nemienil osláviť Medzinárodný deň žien, ale narodeniny, ktoré mal pred týždňom. Len týždeň dospelý muž ešte nemal v evidencii priestupkov žiaden záznam, preto jeho prvý priestupok proti majetku vyriešila hliadka na mieste uložením blokovej pokuty.

Zdroj: Tlačová správa Mestskej polície Ružomberok z 9. marca 2018