Opitý muž sa agresívne správal k psovi

Ilustračná fotografia. Zdroj: Shutterstock.com

Bezdomovci spiaci pred obchodmi, alkohol na verejnosti či stratené veci. Aj takéto prípady riešili v uplynulom období ružomberskí mestskí policajti.

V stredu 10. mája preverovala Mestská polícia (MsP) v Ružomberku telefonické oznámenie, že na ulici Majere sa pohybuje muž pod vplyvom alkoholu, ktorý sa hrubo správa k psovi. Hliadka po príchode na miesto kontaktovala oznamovateľku, pri ktorej sa nachádzal pes. O pár metrov ďalej našli policajti opitého muža.

„Dotyčný muž tvrdil, že pes nie je jeho. Hliadka preto psa previezla na mestskú políciu. Na základe čipu bol následne zistený telefonický kontakt na majiteľa. Pani, ktorá mobil zodvihla však uviedla, že nie je majiteľkou psa,“ informoval Roman Jankovič z MsP a dodal, že z daného dôvodu policajti psa odviezli do Centra nájdených zvierat v Bielom Potoku.

Pokuty za voľne pustených psov

V sobotu 6. mája odchytili mestskí policajti na základe telefonického oznámenia voľne behajúceho nemeckého ovčiaka na ulici Pri Váhu. „Psa sa hliadke podarilo nielen odchytiť, ale aj vrátiť majiteľovi. Za voľný pohyb psa na verejnosti mu bola v zmysle zákona uložená bloková pokuta,“ uviedli z MsP.

O deň neskôr, na základe telefonického oznámenia, odchytili mestskí policajti ďalšieho psa na tej istej ulici. „Hliadka psa po odchyte previezla na mestskú políciu. Následne podľa čipu zistili policajti majiteľku a tú kontaktovali,“ objasnili muži zákona s tým, že jej bola uložená pokuta za voľný pohyb psa na verejnom priestranstve.

Ľudia bez domova prepadajú alkoholu

V nedeľu 7. mája vo večerných hodinách ležal pred hlavným vstupom do nákupného centra na ulici Podhora 37-ročný muž. „Dôvodom jeho konania neboli zdravotné problémy, ale množstvo požitého alkoholu. Následne našla hliadka vo vestibule nákupného centra aj ďalšieho muža bez domova,“ ozrejmili z polície a doplnili, že v záujme obnovenia verejného poriadku ho vyzvali, aby priestor opustil.

V ten istý deň pomáhali mestskí policajti mužovi bez domova aj pred nákupným centrom na Hrabovskej ceste. „Dotyčný muž požil viac alkoholu a spal pred vchodom do obchodu. Hliadka preto bezdomovca odviedla na blízku lavičku, z ktorej následne odišiel,“ uviedli ružomberskí policajti.

V sobotu 6. mája alkohol premohol aj 27-ročného muža z okresu Čadca, ktorý si ustlal na vozovke na ulici Plavisko. „Hliadka odviedla muža do bezpečia a pri overovaní totožnosti sa na miesto dostavil ďalší muž,“ objasnili mestskí policajti s tým, že dotyčný muž uviedol, že sú s kamarátom spolu ubytovaní v hoteli a že sa o neho postará.

Pozor na osobné veci

V pondelok 8. mája vo večerných hodinách prišiel na mestskú políciu muž, ktorý priniesol nájdenú peňaženku, ktorú našiel na ulici Madačova. „V peňaženke sa okrem hotovosti nachádzali aj osobné doklady,“ ozrejmili z polície a doplnili, že majiteľ bol následne telefonicky kontaktovaný a stratenú peňaženku s dokladmi si prišiel osobne prevziať.

Vo štvrtok 11. mája sa na útvar mestskej polície dostavil muž, ktorý priniesol mobilný telefón, ktorý našiel na Klačne. „Mobil bol vzatý do úschovy a zaevidovaný v knihe nájdených vecí,“ informoval Jankovič a dodal, že stratený telefón si prišla prevziať jeho majiteľka ešte v ten istý deň.

Zdroj: MsP Ružomberok

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.