Osemročné čakanie skončilo. Ružomberok potvrdil výbornú formu a vyhral tretí jarný zápas

Liptáci prelomili negatívnu sériu, keďže naposledy vyhrali v Zlatých Moravciach v roku 2016. Foto: Rudolf Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok odohrali v sobotu 24. februára stretnutie 21. kola Niké ligy.

Ružomberčania mali výborný vstup do súboja, keďže sa ujali vedenia už v 10. minúte, keď si po centri Timoteja Múdreho strelil vlastný gól Karol Mondek0:1. O 10 minút pridali oranžoví druhý gól, keď po prihrávke Adama Tučného skóroval strelou z voleja Jan Hladík0:2.

Záver prvého polčasu však Liptákom absolútne nevyšiel, keď v priebehu dvoch minút inkasovali dva góly. Najskôr znížil Denis Duga na 1:2. Vzápätí vyrovnal na 2:2 Marek Kuzma. V oboch prípadoch sa na domácich usmialo šťastie, keďže skórovali z dorážok, keďže prvé strely skončili na konštrukcii brány. Po polčase bol tak stav nerozhodný 2:2.

O výhre „Ruže“ rozhodol rovnaký hráč ako naposledy

Zverenci Ondřeja Smetanu mali podobne ako v úvodnom dejstve výborný vstup aj do druhej časti hry. V 53. minúte bol v domácej šestnástke faulovaný Jan Hladík. Loptu si na biely bod postavil Martin Boďa, ktorý poslal Liptákov opäť do vedenia – 2:3.

Ružomberčania si v nasledujúcich minútach kontrolovali svoj náskok a v závere sa im ho dokonca podarilo navýšiť. V 85. minúte dal bodku za zápasom Samuel Šefčík, ktorý využil výborný center Alexandra Seleckého2:4. MFK Ružomberok zdolal FC ViOn Zlaté Moravce 4:2 a po ôsmich rokoch zvíťazil na jeho ihrisku.

Anglický týždeň „Smetanovcov“

Liptáci ostali v tabuľke na 8. mieste, avšak na šiestu Banskú Bystricu strácajú už len dva body. O konečnom zložení jednotlivých nadstavbových skupín sa tak rozhodne až v nasledujúcom kole, ktoré bude mať prívlastok záverečné kolo základnej časti súťaže. To odohrajú oranžoví v sobotu 2. marca o 17:00 h, keď na svojom štadióne privítajú FK Železiarne Podbrezová.

Ešte pred týmto súbojom čaká ružomberských futbalistov štvrťfinálový duel Slovnaft Cupu, ktorí absolvujú v stredu 28. februára o 17:30 h v Dunajskej Strede.

Niké liga – 21. kolo:

FC ViOn Zlaté Moravce – MFK Ružomberok 2:4 (2:2)

Góly: 42. Duga, 44. Kuzma – 10. Mondek (vl.), 20. Hladík, 54. Boďa (z 11 m), 85. Šefčík. Žlté karty: Suľa, Duga – Chobot. Diváci: 1 117. Rozhodovali: Ziemba – Štofik, Čajka.

FC ViOn Zlaté Moravce: Lukáč – Čonka (59. Jinjolava), Nagy, Dramé (46. Moško), Suľa, Dulay, Duga (59. Tabatadze, 86. Hodúr), Brenkus (35. Balić), Mondek, Mészáros, Kuzma.

MFK Ružomberok: Frühwald – Gabriel, Malý, Mojžiš, Kotula (46. Šefčík), Luterán (83. Domonkos), Múdry, Selecký, Hladík, Tučný (55. Chobot), Boďa (75. Gerec).

FC Košice – MFK Skalica 2:1

FC Spartak Trnava – MFK Dukla Banská Bystrica 2:0

MŠK Žilina – MFK Zemplín Michalovce 1:1

AS Trenčín – ŠK Slovan Bratislava 0:2

FK Železiarne Podbrezová – FC DAC 1904 Dunajská Streda 0:0