Bol to môj životný zápas, tvrdí autor hetriku Almási

Ružomberskí futbalisti si po zápase s Michalovcami pripísali prvú výhru v novom ročníku Fortuna ligy. Tri góly strelil útočník Ladislav Almási, štvrtý gól Liptákov pridal Peter Ďungel. Ružomberok vyhral s Michalovcami 4:0.

Nerátajúc utorkové pohárové víťazstvo v Lipanoch, Ružomberčania nevyhrali deväť zápasov za sebou. Prelomiť sa im to podarilo až v zápase siedmeho kola Fortuna ligy, keď na domácom trávniku zdolali MFK Zemplín Michalovce presvedčivo 4:0.

„Bol to môj prvý ligový hetrik, čiže asi životný zápas,“ poznamenal po víťaznom zápase Ladislav Almási, ktorý svoje tri zásahy premenil postupne v 13., 56. a 62. minúte. Ešte v 39. minúte strelil gól Peter Ďungel.

„Výsledkovo je to pekné, ale chýbala mi tam taká futbalovosť, hravosť, ľahkosť,“ povedal tréner Ružomberka Ján Haspra. Dodal, že v Ružomberku sú z víťazstva všetci šťastní a pod jeho vedením vyhrali futbalisti takýmto rozdielom prvýkrát.

Najbližšie sa Liptáci predstavia v sobotu 26. septembra na ihrisku bratislavského Slovana. Pohárový zápas tretieho kola Slovnaft cupu odohrajú v utorok 29. septembra v Prešove, ktorý postupne vyradil OŠK Fintice a MFK Slovan Sabinov.

Ružomberčania majú po siedmich kolách v tabuľke sedem bodov. Po víťazstve s Michalovcami postúpili z desiatej na priebežnú siedmu pozíciu v základnej časti Fortuna ligy. Foto – Rudo Maškurica

MFK Ružomberok – MFK Zemplín Michalovce 4:0 (2:0)

MFK Ružomberok: Macík – Čurma, Maslo (K), Mrva (86. Holub) – Kmeť, Zsigmund (66. Múdry), Takáč (80. Madleňák), Kochan, Ďungel (80. Kojnok) – Gerec (66. Regáli), Almási

MFK Zemplín Michalovce: Marković, Vovkun (46. Begala (62. Kolesár)), Spoljarić, Ivanov (80. Popovits), Vaško, Mendez, Soler, Neofytidis, Trusa (K) (80. Hirnyi), Siopis, Phillips

Góly: 13., 56. a 62. Almási, 29. Ďungel

Žlté karty: 41. Mrva, 49. Zsigmund, 80. Múdry, 90. Kojnok – 61. Vaško, 66. Phillips, 76. Soler

Rozhodovali: Kružliak – Pozor, Galo