Papierové výtvory v Galérii Rozeta

Profesionálne umelkyne a umelci na workshopoch predvádzajú rôzne techniky aj prístupy, ako narábať so zdanlivo obyčajným materiálom, akým je papier. Vítaný je každý.

Novootvorená Galéria Rozeta pozýva na cyklus workshopov s témou, ktorá je Ružomberku blízka.

,,Podrobným zmapovaním foriem výroby i spracovania papiera ako tradičného materiálu sa pokúsime ukázať a spolu s vami overiť aj nekonečné možnosti jeho netradičného – výtvarného spracovania individuálnym prístupom,“ informovala našu redakciu Andrea Dobošová z Galérie Rozeta.

Nový priestor pre umenie

Každý týždeň iná téma

Cyklus pravidelných PAPIER Workshopov v Galérii Rozeta (budova Spin Clinic) sa koná od 2. mája do 7. júna 2023 každý utorok o 14:30 a každú stredu o 9:30.

,,V polročnom cykle 12 workshopov v 6 tematických okruhoch (2 paralelné cykly) vás profesionálne umelkyne/ci a lektorky/i prevedú cestou rôznych techník a prístupov. Spoločne objavíme ďalšie možnosti a účely využitia a použitia tohto zdanlivo obyčajného materiálu,“ priblížila workshop Dobošová.

Workshopy pre rôzne vekové skupiny prebiehajú priamo v Galérii Rozeta. Vstupné je 2 eurá a prihlásiť sa môžete na tel. čísle: 0944 049 192.

Fotogaléria

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Materiály na workshopy poskytla spoločnosť MONDI a.s.

Zdroj: Galéria Rozeta

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.