Podpredseda ŽSK Igor Janckulík sa vzdal funkcie

Podpredseda Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) zodpovedný za dopravu, Igor Janckulík, sa vzdal funkcie. Zdôvodnil to výsledkom v parlamentných voľbách, kde kandidoval za KDH. Zostáva poslancom ŽSK za Oravu.

Igor Janckulík končí vo funkcii podpredsedu Žilinského samosprávneho kraja. Naďalej ostáva poslancom v župnom zastupiteľstve pre región Oravy.
 
Po viac ako dvojročnom pôsobení vo funkcií sa dnes oficiálne vzdal funkcie vicežupan Igor Janckulík. Svoje rozhodnutie odôvodnil výsledkom v sobotňajších voľbách, kedy hnutie, za ktoré kandidoval, ostalo tesne pred bránami parlamentu. ,,Rozhodnutie Igora Janckulíka rešpektujem. Počas svojho pôsobenia vynaložil množstvo úsilia a času pre dobré veci. Svoju funkciu zastával zodpovedne a za to mu ďakujem. Dúfam, že i ako poslanec bude ďalej pomáhať svojmu regiónu, za ktorý bol zvolený,“ dodala županka Erika Jurinová.
 
Igor Janckulík bol zvolený do funkcie podpredsedu zastupiteľstvom ŽSK 29. januára 2018 a pôsobil pre  oblasť dopravy. Vicežupani naďalej zostávajú Peter Dobeš, Peter Weber a Milan Laurenčík. Podpredseda Dobeš v týchto voľbách získal mandát poslanca NR SR a tým mu automaticky zaniká nárok na odmenu. To znamená, že dvaja podpredsedovia zostávajú vo funkcii bez nároku na odmenu, jeden zostáva plateným podpredsedom. „Uvidíme ako situácia vyvinie, zatiaľ neuvažujem o novej voľbe,“ dokončila predsedníčka ŽSK.
Zdroj – Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja.
Titulná fotografia – Igor Janckulík, zdroj: igorjanckulik.sk

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.