Polícia v kraji opäť odhalila množstvo šoférov s pozitívnou dychovou skúškou. Nafúkali aj cyklisti

Polícia v Žilinskom kraji aj naďalej kontroluje alkohol za volantom. V minulom týždni zaevidovala až 33 podgurážených vodičov. Z toho ôsmi nafúkali nad jedno promile a ôsmi pod jedno promile. Šiesti vodiči spôsobili pod vplyvom alkoholu dopravné nehody. Polícia taktiež našla aj sedem cyklistov s pozitívnou dychovou skúškou.

V piatok 27. novembra vo večerných hodinách zastavila policajná hliadka pri odbočke na obec Gbeľany v okrese Žilina vodiča vozidla Škoda Octavia. Pri kontrole bola u vodiča vykonaná dychová skúška s výsledkom 0,82 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 1,71 promile.

Vodič čelí obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Polícia upozorňuje, že vodičovi pod vplyvom alkoholu môže zaistiť jeho vozidlo a navrhnúť jeho prepadnutie.

Polícia apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky. Nielen z dôvodu, že sa dopustia priestupku alebo trestného činu, ale najmä preto, že následky dopravných nehôd zavinených práve vodičmi pod vplyvom alkoholu bývajú v mnohých prípadoch tragické. Každý by mal začať od seba, teda uvedomiť si, že kombinácia alkoholu a šoférovania nikdy nejde dokopy.

Polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali disciplinovane, ohľaduplne, plne sa venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke a dodržiavali dopravné predpisy. Každý účastník cestnej premávky môže svojím zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na našich cestách.

Zdroj – KRPZ v Žiline

Ilustračná fotografia – Vozidlo polície. Foto – Juraj Brezáni

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.