Políciu zamestnala dotieravá Rumunka, žena vo fontáne aj dôchodkyňa zamknutá v byte

Aj v uplynulom týždni museli mestskí policajti riešiť niekoľko, neraz bizarných prípadov. Uložili pokutu dotieravej Rumunke, vyťahovali ženu z fontány, ale pomáhali aj dôchodkyni, ktorá v zamknutom byte spadla a nemohla sa postaviť.

Na základe telefonického oznámenia bola v prvý júnový deň vyslaná hliadka na ulicu Podhora. Tu sa pri tržnici mala pohybovať žena, ktorá ponúkala na predaj rôzne voňavky.  Keď neuspela s predajom, vtlačila okoloidúcim do rúk tlačivo, kde mali uviesť svoje osobné údaje a prispieť na neexistujúce organizácie, či už hluchonemých ale aj ťažko zdravotne postihnutých. Hliadka podľa popisu našla ženu, z predložených dokladov totožnosti zistila, že ide o Rumunku. Podľa zákona o priestupkoch jej bola uložená bloková pokuta a v záujme zachovania verejného poriadku bola z miesta vykázaná.

Operačný príslušník prijal 1. júna telefonické oznámenie, že v Parku Š. N. Hýroša sa vo fontáne kúpe žena. Vzhľadom na teplé počasie by nebolo nič nezvyčajné, keby sa niekto vo fontáne osviežil. Mladá žena však stála v strede fontány a niekoľko minút na ňu striekal silný prúd vody. Hliadka videla, že žena má pravdepodobne nejaké psychické problémy. Aj na samotný príchod mestských policajtov reagovala podráždene. Bolo podozrenie, že je pod vplyvom návykových látok. Žena začala vykrikovať nezmyselné vety, bola zmätená, jej slová nemali nijakú logiku. Polícia preto privolala rýchly zdravotnícku pomoc. Zdravotnícki záchranári rozhodli, že je nutná hospitalizácia na psychiatrii. Počas prevozu bola nutná aj prítomnosť mestského policajta v sanitke, pretože už relatívne pokojná pacientka napadla ošetrujúceho zdravotníka. Museli byť voči nej použité donucovacie prostriedky a boli jej založené putá. Pacientka bola hospitalizovaná v Ústrednej vojenskej nemocnici.

V poobedňajších hodinách v piatok 1. júna hliadka prechádzajúca Hlavnou stanicou si v zadnej časti parku všimla muža. Tento mal v spánkovej oblasti na hlave hlbokú tržnú ranu. Hliadke uviedol, že spadol v koľajisku a pádom si spôsobil zranenie. Policajti zraneného muža naložili do auta a previezli do nemocnice na ošetrenie. Po odchode z nemocnice hliadka mestskej polície kontaktovala manželku poraneného muža v mieste trvalého bydliska a upovedomila ju o prevoze manžela do nemocnice.

V stredu 6. júna sa so žiadosťou o prítomnosť hliadky obrátili na mestskú políciu obyvatelia bytovky v Políku. V jednom byte sa nachádzala pani, ktorá volala o pomoc. Hliadka po príchode na miesto zistila, že s pani sa dá komunikovať cez uzamknuté dvere. Išlo o staršiu ženu, ktorá spadla na zem a nedokázala sa bez pomoci postaviť. Pani bezodkladne nepotrebovala pomoc, preto nechceli mestskí policajti otvoriť byt násilím a zbytočne tak spôsobiť škodu na majetku. Po dohode šiel jeden člen hliadky pod otvorené okno, cez ktoré mu pani vyhodila kľúče od bytu. S kľúčmi sa potom do bytu dostali a 90-ročnej pani pomohli. Z preventívnych dôvodov privolali aj zdravotnú službu. Vyšetrenie ukázalo, že zdravotný stav pani si nevyžiadal hospitalizáciu. Napriek tomu však mestskí policajti vec oznámili príbuzným. Pri odchode sa s pani dohodli, aby mala pri sebe mobilný telefón, aby si v prípade potreby mohla privolať pomoc.  

Zdroj – Tlačová správa Mestskej polície v Ružomberku.

 

 

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.